NávodyXiaomi

Takto môžete vo vašom smartfóne blokovať obťažujúce hovory zo skrytých čísiel

Obťažujú vás hovory zo skrytých čísiel? Pozrite sa krok po kroku, ako môžete vo vašom smartfóne telefonáty zo skrytých čísiel blokovať.

Určite ste sa už v minulosti stretli s rôznymi telefonátmi, ktoré boli obťažujúcimi. Ide najmú o hovory od rôznych firiem, ktoré sa vám snažia predávať produkty, od bambusových ponožiek, až po rôzne akcie na trhoch. V mnohých prípadoch sa im dá vyhnúť pomocou funkcie filtrovania spamových hovorov, ktorú sme vám v minulosti ukázali. Rovnako si môžete zapnúť aj funkciu identifikácie volajúceho, ktorá je schopnou odhaliť, kto vám volá. Tu však treba dodať, že nefunguje na 100%. Dôvodom je, že berie dáta z verejnej databázy firiem spoločnosti Google, kde nemusí byť registrovaná každá spoločnosť. Mnoho spoločností, aby boli dohľadateľné na internete, je však v tejto databáze registrovaných. Vo výsledku vo väčšine prípadov preto môžete rozhodnúť teda vy, či hovor prijmete, alebo nie.

Takto si môžete zapnúť blokovanie skrytých čísiel

Jednou z ďalších funkcií, ktorá stojí za zváženie, hlavne ak sa častokrát stretávate s volajúcimi zo skrytých čísiel, ktoré sú mnohokrát aj obťažujúcimi, je funkcia blokovania volajúcich so skrytým číslom.

Funkcia funguje veľmi na jednoduchom princípe. Ako vám bude prichádzať hovor a číslo bude utajené, tak ho zariadenie jednoducho zablokuje a vás telefón nebude rušiť. Poďme sa nižšie pozrieť na to, ako môžeme zablokovať volajúcich zo skrytých čísiel, je to veľmi jednoduché.

V prvkom kroky je potrebné zapnúť si aplikáciu Telefón od spoločnosti Google, ktorá je predvolenou aplikáciou v mnohých zariadeniach. V prípade, ak ju nemáte v telefóne nainštalovanú, tak vám ju odporúčame stiahnuť. Dostupnou je v obchode Play.

Telefón od Googlu
Telefón od Googlu
Developer: Google LLC
Price: Free

Potom kliknite na tri zvislé bodky v pravom hornom rohu a otvorte Nastavenia aplikácie. Následne, ako môžete vidieť nižšie na druhej snímke obrazovky, tak v ponuke je možnosť Blokované hovory. Potom, ako ju otvoríte, tak jednoducho môžete zapnúť funkciu, prostredníctvom ktorej bude dochádzať k blokovaniu prichádzajúcich hovorov zo skrytých čísiel.

Rovnako treba povedať, že prostredníctvom tejto funkcie, môžete blokovať aj konkrétne čísla, ktoré vás obťažujú.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close