Návody

Takto môžete pomocou prehliadača Chrome zdieľať odkazy na webové stránky medzi počítačom a smartfónom

Zdieľajte medzi počítačom a smartfónom internetové stránky efektívnejšie.

Internetový prehliadač Google Chrome aktuálne patrí medzi najrozšírenejšie prehliadača na trhu. Dôvodom je jeho optimalizácia, ktorá je na špičkovej úrovni, tak aj zároveň extra funkcie, ktoré sú jednoduché na použitie. Nie tak dávno sme vás napríklad upozorňovali na to, že medzi mobilnou verziou prehliadača a počítačovou, je možné synchronizovať históriu prehliadania, prihlasovacie údaje a ďalšie údaje. Dnes by sme vám chceli dať do pozornosti ďalšiu, hoci na prvý pohľad nie tak významnú funkciu, ale o to užitočnejšiu. Je ňou funkciu zdieľania in internetových odkazov medzi zariadeniami.

Ako môžete zdieľať odkazy medzi počítačom a smartfónom v Chrome

Zdieľanie odkazov medzi zariadeniami je užitočná funkcia. Využijete ju napríklad v prípadoch, keď chcete dočítať nejaký článok na počítači, chcete interagovať s nejakou stránkou a úprava formulára je jednoduchšou cez počítač, či keď narazíte na nejakú zaujímavú Android aplikáciu počas prehliadania desktopovej verzie prehliadača, a chcete ju dostať do smartfónu. Tých situácií, kedy túto funkciu využijete, je samozrejme výrazne viac. Poďme sa však pozrieť, ako ju môžete aktivovať a používať.

Samotné aktivovanie funkcie je veľmi jednoduché a nebudete k tomu potrebovať žiaden extra software. Jediné dve podmienky, aby ste mohli túto funkciu aktívne používať, sú   byť prihlásený pod rovnakým Gmail účtom v počítačovej verzii prehliadača, tak aj v mobilnej verzii, a zapnúť si synchronizáciu medzi zariadeniami.  Poďme sa pozrieť, ako na to.

Prihláste sa  k vášmu účtu v Chrome pomocou otvorenia ponuky Viac (tri bodky v pravom hornom rohu) prostredníctvom nastavení prehliadača. Následne v sekcii Vy a Google povoľte možnosť synchronizácie. 

Rovnako teraz otvorte aj internetový prehliadač v mobile a zvoľte možnosť Viac a následne Nastavenia. Potom sa prihláste prostredníctvom rovnakého účtu, ako ste prihlásený v počítačovej verzii prehliadača a povoľte synchronizáciu údajov medzi zariadeniami. 

Ako môžete zdieľať odkazy medzi zariadeniami?

Teraz, ako ste sa prihlásili a povolili ste synchronizáciu medzi zariadeniami, tak môžete z počítača do smartfónu, resp. naopak, posielať odkazy na webové stránky. V prípade počítača kliknite na adresný riadok, kde uvidíte ikonu počítača s mobilom. Kliknite na ňu a následne sa vám zobrazia dostupné zariadenia, z ktorých vyberte to, na ktoré chcete odoslať odkaz.

Chrome_zdielanie stranok medzi zariadeniami
Zdroj: Vosveteit

Následne v priebehu niekoľkých sekúnd sa vám zobrazí v notifikačnej lište vášho smartfónu odkaz na webovú stránku, ktoré ste odoslali z počítača. Potom ju budete môcť otvoriť.

zdielanie internetovej stranky zo zariadenia do zariadneia_chrome
Zdroj: Vosveteit.sk

V prípade odoslania webovej adresy zo smartfónu je postup veľmi podobný. Potom, ako budete mať otvorenú stránku, tak otvorte ponuku Viac a následne zvoľte možnosť Zdieľať. V ďalšom kroku vyberte možnosť Odoslanie do zariadenia. Ako kliknete na túto ponuku, tak sa vám zobrazia dostupné zariadenia, s ktorými budete môcť zdieľať webovú stránku.

zdielanie internetovej stranky zo zariadenia do zariadneia_chrome_2
Zdroj: Vosveteit.sk

Pevne veríme, že článok a tip na funkciu sa vám páčil. Budeme radi, ak nás podporíte sledovaním prostredníctvom sociálnej siete Facebook. 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close