SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Takto by mohol vyzerať smartfón s rolovateľným displejom

Pozrite si unikátny koncept zariadenia s rolovateľným displejom od známeho dizajnéra Pranab P. Kumara. Takto by mohli vyzerať smartfóny budúcnosti

S myšlienkou rolovateľných displejov prišla počas CES 2019 spoločnosť LG, ktorá predstavila prvý televízor na svete s rolovateľným displejom. Pomysleli ste však niekedy na to, že by budúcnosť mohla priniesť aj rolovateľné smartfóny?

Známy dizajnér Pranab P Kumar prišiel s myšlienkou rolovateľných smartfónov. Presnejšie s rolovateľným displejom, ktorý by bolo možné vyrolovať z teľa zariadenia pripomínajúceho „väčšie pero“.

Zdroj: Pranab P Kumar

Samsung Galaxy Stick (koncept)

Zdroj: Pranab P Kumar

Mimochodom, s podobným telefónom (pozn. redakcie: bez možnosti vysunutia displeja) prišla spoločnosť Nokia v roku 2004, konkrétne so zariadením Nokia 7280. Čo si myslíte o takýchto typoch zariadenia? Je to podľa Vás smer, ktorým sa budú v budúcnosti uberať mobilné zariadenia?

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close