SpravodajstvoTECHNOLÓGIEZariadenia

Takto by mohol vyzerať prvý skladací smartfón z výrobne LG

Najnovšie zverejnené patenty čiastočne odhaľujú možný dizajn zariadenia

Väčšinu technologických nadšencov určite neprekvapí správa o tom, že aj juhokórejská spoločnosť LG aktívne pracuje na svojom prvom skladacom smartfóne, ktorý by mohol konkurovať skladačkám ako Samsung Galaxy Fold a Huawei Mate X. Spoločnosť LG sa však na túto tému príliš nevyjadruje a tak všetky doterajšie domnienky vychádzali iba z patentov, ktoré si spoločnosť nechala zapísať v posledných rokoch. Bohužiaľ, nie je tomu ináč ani v tomto prípade, no tentokrát je vízia možného zariadenia na úplne inej úrovni.

Na najnovší zverejnený patent podotkol zahraničný technologický portál LetsGoDigital, ktorý taktiež vytvoril sériu renderov. Pochopiteľne, rendre sú vytvorené iba na základe samotných nákresov v patente, no to nemení nič na tom, že prípadné zariadenie určite nebude mať po dizajnovej stránke príliš ďaleko od toho, s čím prišiel spomínaný holandský portál.

lg skladaci smartfon patent_opt
Zdroj: LetsGoDigital

Ako je vidno v samotnom nákrese, ako aj vytvorených rendroch, zariadenie by malo byť akousi „zlepšenou“ verziou smartfónu Mate X od čínskeho Huawei. Zariadenie od LG by malo byť schopné zložiť sa hneď v dvoch miestach, čoho výsledkom by bol displej doslova na všetkých stranách – aj po bokoch zariadenia. Nákresy taktiež odhaľujú umiestnenie zvislého fotoaparátu, ktorý by bolo logicky možné využiť aj ako hlavný zadný fotoaparát, ale aj ako predný selfie fotoaparát. Na záver taktiež upozorníme aj na zobrazený stylus, ktorý by bol výborných doplnkom ku takémuto zariadeniu.

lg skladaci smartfon render rozlozeny_opt
Zdroj: LetsGoDigital

Podľa nášho názoru nevyzerá idea spoločnosti LG vôbec zle. Otázkou je odolnosť samotného displeja, ktorý bude namáhaný hneď v dvoch spojoch. Juhokórejská spoločnosť LG však už dlhé roky patrí medzi displejovú špičku, takže ak sa do tohto projektu naozaj pustia, môžme očakávať, že pôjde o špičkové zariadenie.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close