TECHZaujímavosti

Takto by mohli vyzerať aplikácie na smartfónoch s dvomi displejmi

Zatiaľ čo vývoj Surface Phone zariadenia z kuchyne Microsoftu bol s veľkou pravdepodobnosťou zastavený, tak stále existujú aj iní výrobcovia, ktorý sa s touto myšlienkou aktívne pohrávajú. Napríklad spoločnosť Samsung či Oppo, ktorá len niekoľko dní dozadu požiadala o patentové práva na ich vlastné riešenie smartfónu s dvomi displejmi.

Microsoft nedávno do rozhrania API priniesol možnosť prispôsobenia tejto hardvérovej funkcie vo forme UWP TwoPaneView, ktorá umožňuje vývojárom vytvárať UWP aplikácie s touto vlastnosťou.

Najnovšie vývojár Zhyowen Cui vytvoril aplikáciu, ktorá implementuje túto funkcionalita v prax. Vzhľad aplikácie môžete vidieť nižšie na obrázku.

Zdroj: Twitter (zhuowencui)

Čo si myslíte o zariadeniach s dvomi displejmi? Budú novým trendom alebo len „módnym“ výstrelkom, ktoré krátko po ich oficiálnom predstavení padnú do zabudnutia?

Zdroj: Twitter, úvodný obrázok: David Breyer

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close