HuaweiSpravodajstvo

Takto by malo vyzerať rozhranie operačného systému ARK OS od Huaweiu

Už nie je otázkou či Huawei vyvíja svoj operačný systém, ale témou je kedy príde. Špekuluje sa, že by sme ho mohli vidieť v pripravovanej produktovej línii zariadení Huawei Mate 30, ktorá bude predstavená už o pár mesiacov. O samotnom OS však toho moc nevieme, okrem toho, že v Číne sa bude pravdepodobne volať inak (HongMeng OS) ako vo zvyšku sveta (ARK OS).

Najnovšie, portál Gzichina.com prišiel s reportom, v ktorom ukazuje niekoľko fotografií zachytávajúcich rozhranie operačného systému. Pozrieť si ich môžete nižšie.

Radi by sme dali do pozornosti popis z jedného obrázku – „Android Green Alliance“, ktorý naznačuje, že OS bude kompatibilný s Android aplikáciami. Jedná sa program, ktorý spustilo viacero väčších spoločností, počnúc Huaweiom, Alibabou, Tencet, Netease a ďalšie. Cieľom aliancie je vytvoriť bezpečný a zdravý aplikačný ekosystém. Operačný systém od Huaweiu by sme mali podľa aktuálnych informácií nájsť aj na ďalších platformách, napríklad v počítačoch, televízoroch, v autách a podobne.

ark-os
Zdroj: via Gzichina.com

Google varuje, že OS od Huaweiu môže byť hrozbou

Nie každému je pochuti operačný systém od spoločnosti Huawei. Google, ktorý stojí za operačným systémom Android varoval americkú vládu, že riešenie v podaní Huaweiu môže byť hrozbou pre národnú bezpečnosť USA. Argumentuje tým, že je vysoko pravdepodobné, že bude mať viac chýb ako Android čo na konci dňa pomôže hackerom ho ovládnuť.

Spoločnosť Huawei je druhým najväčším výrobcom mobilných smartfónov na svete, ktorý sa chce v roku 2020 stať svetovou jednotkou.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close