AppleSpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Takmer polovica amerických používateľov iPhone telefónov verí, že majú zariadenie s 5G technológiou. Je tam však jeden háčik

Má to však jeden háčik, Apple ešte 5G smartfón nepredstavil

Predstavenie nových smartfónov od spoločnosti Apple z produktovej rady iPhone 12, je naplánované na zajtrajší deň. Jednou z najväčších inovácií, ktoré majú zariadenia priniesť, je podpora 5G technológie, ktorá doposiaľ v zariadeniach spoločnosti Apple nebola implementovaná.

„My už máme 5G iPhone zariadenia, veria Američania“

So zaujímavou štúdiou prišla výskumná agentúra news.gwsolutions.com, ktorá sa pýtala vlastníkov smartfónov naprieč Amerikou, či ich zariadenia sú schopné pripojiť sa k 5G sieti. Celkovo agentúra vyspovedala 5 000 respondentov.

Výsledky prieskumu ukazujú, že veľká časť Američanov 5G technológii jednoducho nerozumie. Štúdia totiž prišla k záverom, že 49% používateľov iPhone zariadení si myslí, že už dnes je schopná pristupovať k 5G sieťam. Nebolo by na tom nič zvláštne, ak by bol niekedy v minulosti predstavený nejaký iPhone s podporou tejto technológie. Do dnešného dňa spoločnosť totiž nepredstavila túto technológiu.

„49% používateľov Apple iPhone u všetkých operátorov si myslí, že ich súčasný smartfón podporuje 5G…“

Pri pohľade na globálne štatistiky vrátane Android používateľov a smartfónov s iným operačným systémom, čísla sú o niečo lepšie, ale aj napriek tomu nejde o „žiadnu slávu“. Podľa zistení agentúry totiž až 29% všetkých používateľov nevie, či ich zariadenie je schopné pripojiť sa k 5G sieťam.

„29% všetkých používateľov smartfónov si nie je istých, či je ich telefón schopný prístupu k 5G. Aj keď sa pozeráme iba na používateľov, ktorí si tento rok kúpili smartfóny…“

Čo je však zarážajúce na výsledkoch tejto štúdie je, že paradoxne mladí ľudia, ktorí s technológiami vyrastajú (alebo vyrástli) si myslia, že ich zariadenie je schopné pripojiť sa k 5G sieťam. Nižšie si môžete pozrieť štruktúru respondentov, ktorí sú presvedčení o tom, že ich smartfón je schopný využívať výhody najnovšej technológie.

americania 5G technolgia a pristup k 5G sietam
Zdroj: news.gwsolutions.com

Medzi ďalšie zistenia patrí, že 23% respondentov v prípade odmietavého postoja k 5G v spojitosti s možným príplatkom za využívanie tejto technológie, nemá tušenie, ako budú profitovať z 5G technológie. 28% respondentov zas hovorí, že súčasná technológia je dostačujúcou. 38% respondentov zas odmietlo priplatiť si za benefity, ktoré im má priniesť 5G technológia. Ostatné odpovede zaznamenali menej ako 10%.

5G technologia_americania
Zdroj: news.gwsolutions.com

Štúdia bola vytvorená na základe vzorky 5 000 respondentov vo veku 18 a viac rokov v priebehu 16. júna až 3. júla 2020. Zároveň treba spomenúť, že štúdia bola robená online na reprezentatívnej vzorke obyvateľstva.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close