APLIKÁCIE A HRY

Takéto hry nemáju čo na Steame robiť! Valve nechalo na Steame násilnú hru založenú na masových vraždách v školách

Aj v minulosti mal Valve problémy s cenzúrovaním svojich hier. Niekedy to dokonca viedlo až k ospravedlneniam samotného spoluzakladateľa Valve – Gabe Newella. Presne tak to bolo napríklad s hrou Hatred, ktorá bola najskôr povolená na Steam Greenlight, neskôr však kvôli príliš veľkej násilnosti stiahnutá. Hra ale podľa ostatných nemala byť zakázaná, čo vyvolalo kritiku a tak sa nakoniec na Steame objavila zase. Valve sa zase pred pár dňami dostal do horúcej kaše za pokus o zakázanie Anime hry s nevhodným obsahom. Teraz však nastala úplne opačná situácia.

Tentokrát Valve nesie zodpovednosť za povolenie násilnej hry, ktorá je o zabíjaní nevinných ľudí v škole. Hra s názvom Active Shooter, vyvinutá spoločnosťou Revived Games a publikovaná ACID vám umožňuje ocitnúť sa v koži člena SWAT tímu alebo samotného útočníka. Jeden má študentov chrániť a druhý bezhlavo zabíjať. Hra si už vyslúžila značnú mieru kritiky a reagovali na ňu viaceré portály, jedným z nich je napríklad aj BBC. Ku hre sa vyjadril aj zástupca firmy Infer Trust, ktorá sa snaží zvýšiť povedomie o nebezpečí hroziacom z ozbrojených útokov. Ten povedal, že je neprijateľné, aby mala byť zverejnená hra zameraná na masové zabíjenie v škole, keď sa od začiatku roku len v školách v USA odohralo až 22 útokov.

Na obvinenia sa vyjadril aj samotný vydavateľ, ktorý sa obhajuje tým, že rola útočníka bola do hry pridaná neskôr len kvôli pridaniu gameplayu. Povedal, že chápe, že hra sa viacerým nepáči, no podľa neho sú na Steame oveľa násilnejšie hry ako je práve Active Shooter. Momentálne komunikuje ohľadom hry so Steamom a pravdepodobne odstráni rolu útočníka z hry.

Z nášho pohľadu sú na Steame mnohé hry podnecujúce násilie, no pri, bohužiaľ, dejúcich sa okolnostiach, takáto hra dostupná ľuďom všetkých vekových kategórií na Steame nemá čo robiť.

Zdroj: noewin.net, úvodný obrázok: foxnews.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close