Tak toto je čisté sci-fi! Ruský startup plánuje spustiť svietiace reklamné banery na nočnej oblohe

startrocket vesmirna reklama_opt
Zdroj: StartRocket

Reklama nás v dnešnej dobe obklopuje úplne všade, či už na internete, v televízii alebo vonku v podobe billboardov. Iný level sú elektronické reklamné banery, ktorými sú známe najmä svetové metropoly, či už v USA alebo v Európe. Táto forma reklamy vyzerá najagresívnejšie, no za pár sekúnd Vás určite presvedčíme, že sa dá reklama posunúť na úplne inú úroveň, ktorá sa pomaly približuje ku sci-fi.

Billboardy nočnej oblohy

Ruský startup s názvom StartRocket prišiel so zaujímavým konceptom vo forme akýchsi vesmírnych reklamných banerov. Spoločnosť si budúcnosť reklamy predstavuje práve formou reklám žiariacich na nočnej oblohe, ktoré budú zobrazované špeciálnymi satelitmi nachádzajúcimi sa na obežnej dráhe Zeme.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vraj je to ďalší logický krok v reklame

„Sme riadení značkami a udalosťami, “ povedal vedúci projektu Vlad Sitnikov pre portál Futurism. „Super Bowl, Coca Cola, Brexit, Olympiáda, Mercedes, FIFA, Supreme, Mexická stena. Ekonomika je krvným obehom spoločnosti. Zábava a reklama sú v jej srdci. Onedlho budeme žiť vo vesmíre a ľudstvo začne prinášať svoju kultúru do vesmíru. „

Nočné reklamy na oblohe už o pár rokov

Spoločnosť StartRocket plánuje spustiť tzv. Orbital Display už v roku 2020. Prvé zobrazené reklamy by sa tým pádom mohli zobrazovať na nočnej oblohe už v roku 2021. Satelity v tvare kocky sa budú pohybovať na obežnej dráhe Zeme vo výške zhruba 400 až 500 kilometrov a na oblohe by mali byť viditeľné iba po dobu približne šiestich minút.

Právne problémy

Zástupca spoločnosti StartRocket v rozhovore spomenul aj fakt, že pred samotným uskutočnením projektu musia prelomiť niekoľko regulačných otázok, ktoré sa týkajú vesmírneho priestoru. Projekt by mal byť technologicky uskutočniteľný, no jedinou prekážkou sú práve nariadenia jednotlivých krajín, ktoré môžu ohroziť projekt. Ak by sa ale podobná reklama niektorých krajinám nepáčila, spoločnosť by ju jednoducho vedela nad jej územím vypnúť.

Zdroj: futurism.com, úvodný obrázok (StartRocket)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre