SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

T-Mobile priniesol prvú 5G sieť, dostupnú pre celé USA. Nemusí to ale znamenať rýchlejšie pripojenie

Americký T-Mobile spustil v USA za pomoci operátora Sprint, 5G sieť, ktorá pokrýva viac ako 200 miliónov obyvateľov.

T-Mobile spúšťa v  USA prvú 5G sieť, ktorá pokryje oblasť, s 200 miliónmi obyvateľov. Funkčná bude od dnešného dňa, avšak ľudia ju budú môcť používať až od 6. decembra. Taktiež tento piatok prídu do predaja prvé smartfóny, ktoré ju budú podporovať.

Podpora tejto siete sa spolieha na slabšiu, 600Mhz formu. Využíva vzdušné vlny podobné 4G sieti LTE a  spojí ich dokopy, aby priniesli vyššiu rýchlosť. Spoločnosť nehovorí, aké rýchlosti dosiahnete na nových sieťach. Vylepšenia sa budú líšiť od lokácie.

„Na niektorých miestach bude 5G sieť oveľa rýchlejšia ako LTE. Na iných nebudete vidieť veľký rozdiel,“ povedal pre The Verge hovorca T-Mobilu.

Pretože sa T-Mobile spolieha na LTE formu prenosu, ktorá pokryje veľkú vzdialenosť, operátor ju môže prenášať cez väčšinu krajiny. Zároveň je prvým operátorom, ktorý priniesol 5G do celej krajiny. Nesľubujú však najrýchlejšiu formu prenosu. Tá bude dostupná len v najväčších mestách.

Spoločnosť taktiež spúšťa predaj dvoch smartfónov s podporou 5G. Jedná sa o OnePlus 7T Pro 5G a Galaxy Note 10 Plus 5G. Oba sú schopné pripojiť sa ku 600MHz 5G sieti. Oba telefóny môžu byť v budúcnosti rýchlejšie. Podporujú pripojenie sa na strednú vrstvu siete, ktorá je vlastnená spoločnosťou Sprint. Ak sa podarí dohodnúť sa a dôjde k zlúčeniu firiem, rýchlosť pripojenia pre oba smartfóny porastie.

Všetky spoločnosti sa pretekajú, ktoré z nich prinesú ešte tento rok 5G sieť. Každej sa to podarilo v určitej forme, hoci vo veľmi limitovanej. Niektoré ju spustili len na vybraných miestach za pomoci vybraných technológií.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close