NovinkyPC HRY

Svet upiera oči na českú hru Kingdom Come: Deliverance, za ktorou stojí známe herného štúdio

Niekoľko dní dozadu česká herná scéna dostala do vienka nový herný titul Kingdom Come: Deliverance, za ktorým stoja  známy ľudia, ktorí stáli aj za úspešnými hernými titulmi ako je Mafia, Operation Flashpoint a ďalšie.

Kingdom Come: Deliverance, hra ktorej oficiálne  vydanie bolo niekoľkokrát posunuté žnie v posledných dňoch jednu ováciou za druhou, a práve preto sme sa rozhodli vám priniesť krátky opis tejto hry, ktorá podľa všetkého bude patriť medzi úspešné herné tituly.

Kingdom Come: Deliverance, hra ktorá dobíja svet

Dej hry Kingdom Come: Deliverance sa začína krátkym animovaným filmov, ktorý vysvetľuje hráčom čo sa stalo počas života Karola IV  po je ho smrti, vrátane jeho korunovácie a zlých nálad lemujúcich sa krajinou.

Václav IV, syn Charesa, bol unesený nevlastnou matkou Zikmunda, ktorá ho chcela prinútiť vzdania sa kráľovskej koruny. Netrvalo dlho a Zigmund sa dostal do Čiech, v rámci ktorých viedol svoju armádu z jednej dediny do druhej.

Zdroj: Youtube (Kingdom Come Deliverance)

Váš príbeh začína prebudením sa  Henryho,  syna slávneho kováča. Po splnení niekoľkých jednoduchých úloh v rodnom meste Skalica sa v meste objaví aj Zigmund so svojou armádou kde sa Jindra (hráč) stane svedkom brutálnej popravy jeho rodičov. Nuž a tu započne vaša cesta za pomstou.

Zdroj: Youtube (Kingdom Come Deliverance)

Mimochodom, hra ani nie dva týždne po oficiálnom vypustení dobíja státisíce počítačov po celom svete. Napríklad vo Veľkej Británii je druhým najpredávanejším herným titul.

Za hrou stojí český vývojár Daniel Vávra, ktorý stal za zrodom jednej z najpopulárnejších hier vôbec – Mafia. Kingdom Come: Deliverance má tak zatiaľ hviezdny nástup a veď veru má aj prečo. Totiž vymyká sa štandardom klasických RPG hier a najlepšie na tom je, že má aj historický základ, ktorý kopíruje skutočné udalosti z 15. storočia.

Zdroj: vlastný, slavorum.org, Youtube

 

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close