SpravodajstvoWindows 10 Mobile

Surface Phone možno príde s holografickým displejom

O mýtickom smartfóne Surface Phone, ktorý má prísť už budúci rok, zatiaľ nevieme veľa, no patenty spoločnosti Microsoft nám tento rok ku vytvorení predstáv bohate postačili. Očakávame, že Surface Phone príde s dvomi obrazovkami, no podľa najnovších informácií by mohli byť obe obrazovky ešte o niečo vylepšené.

Microsoft už teraz testuje UWP aplikácie prispôsobené dvom obrazovkám

Na stránke thurrott.com sa včera objavili ďalšie zaujímavé informácie o očakávanom smartfóne od Microsoftu. Jednou z noviniek je aj to, že podľa viacerých zdrojov priamo v Microsofte, sa interne začína s testovaním a vytváraním UWP aplikácií, ktoré sú prispôsobené na používanie dvoch obrazoviek naraz.

Surface Phone s holografickým displejom?

Zdroj: mspoweruser.com

Ďalej sa na stránke spomína ďalšia „špekulácia“ o tomto zariadení. Na začiatok treba spomenúť, že sa na výrobe tohto telefónu podieľa aj Alex Kipman z Microsoftu. Práve on nahráva na smeč zatiaľ nepodloženým informáciám (ktoré unikli z Microsoftu) o tom, že Microsoft plánuje Surface Phone vybaviť holografickým displejom. Či by boli holografické displeje oba zatiaľ nevie povedať nikto, no vízia zobrazovania hologramov pomocou smartfónu nieje až taká uletená. S touto myšlienkou sa pohráva aj spoločnosť Red, od ktorej by sme prvý smartfón s holografickým displejom mali vidieť už budúci rok. A prečo sme spomínali Alexa Kipmana? Ten by pri vývoji holografického displeju zohrával naozaj veľkú rolu, keďže práve on stojí za Kinectom pre Xbox alebo za vývojom Hololensu.

Cenovka takéhoto zariadenia bude určite úplne v inej rovine, ako sme bežne zvyknutí, no to potvrdili aj samotní predstavitelia Microsoftu už behom leta. Vo vzduchu stále zostáva otázka, či nám Microsoft toto zariadenie vôbec niekedy ukáže a či bude vhodné aj pre normálnych používateľov, alebo iba pre veľké spoločnosti. Zatiaľ všetky známe informácie o zariadení Surface Phone nájdete na tejto stránke.

Zdroj: thurott.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close