SpravodajstvoTECHNOLÓGIEZariadenia

Surface Mini, zrušené zariadenie, ktoré nikdy neuzrelo svetlo sveta

Spoločnosť Microsoft plánovala v roku 2014 predstaviť 2 nové Surface zariadenia. Jedným z nich bol Surface Pro 3, no druhé zariadenie s názvom Surface Mini, svetlo sveta nikdy neuzrelo. Len pred pár dňami sa toto nepredstavené zariadenie dostalo do rúk redaktorov na stránke windowscentral.com. Po 3 rokoch teda konečne spoznávame všetky špecifikácie a dizajn zrušeného zariadenia Surface Mini.

Dizajn a technické špecifikácie Surface Mini

Ako už z názvu vyplýva, Surface Mini je podstatne menšie ako jeho vtedajší brat Surface Pro 3. Celé zariadenie sa akoby nachádza v obale, ktorý je z veľmi mäkkých a príjemných materiálov na dotyk. Tento „obal“ ale nieje oddeliteľný, ide skôr o vonkajší dizajnový prvok. Okraje Surface Mini sú čiastočne zaoblené, pre lepší úchop v ruke pri písaní. Súčasťou zariadenia je aj menší stojanček, ktorý je určený pre položenie zariadenia pri práci na šírku. Stojan je polohovateľný do 3 rôznych pozícií, podobne ako u Surface Pro 3. Pri zaklopení stojanu je zariadenie samozrejme úplne hladké, presne tak ako ostatné Surface zariadenia. V prvotných plánoch Microsoftu boli zariadenia Surface Mini v rozličných farebných variantoch.

Zdroj: windowscentral.com

Čo sa technickej stránky týka, Surface Mini disponuje slotom pre microSD kartu, pre zväčšenie úložiska, audio jack, Micro-USB port a USB-OTG. O chod celého mini-tabletu sa stará procesor Qualcomm Snapdragon 800 a 1 GB pamäte RAM. Veľkosť obrazovky je 8 palcov (20cm) s rozlíšením 1440 x 1080. Zariadenie taktiež disponuje 32GB internej pamäte a dvojpásmovou Wi-Fi.

Zdroj: windowscentral.com

Zariadenie beží na operačnom systéme Windows RT 8.1. Pre Surface Mini sa neplánovala výroba obalov s klávesnicov, narozdiel od ostatných Surface zariadeniach. Tým pádom sa dá Surface Mini ovládať jedine dotykom alebo stylusom. Microsoft zničil všetky plány tohto zariadenia iba pár týždňov pred jeho odhalením spoločne so Surface Pro 3. Hlavnou zámienkou bol nízky počet predajných bodov, pretože na trhu už bolo veľa konkurentov. Microsoft možno niekedy v budúcnosti odhalí zariadenie podobné nikdy nepredstavenému Surface Mini. Myslíte si že sa podobného zariadenia niekedy v budúcnosti dočkáme?

Zdroj: windowscentral.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close