APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Suez Canal simulátor – herní vývojári reagujú na zaseknutú loď Ever Given v Suezskom prieplave

Jednoduchú a z časti zábavnú hru môžete vyskúšať aj vy. Jej "prejdenie" je však ťažšie, ako by sa mohlo zdať.

Nedávno vyriešená niekoľko dňová blokáda Suezského prieplavu loďou Ever Given má dohru aj v hernom priemysle. Na priam tragikomickú situáciu rýchlo zareagovalo vývojárske štúdiu Mythical City Games, ktoré už v týchto momentoch zaplavilo sociálne siete svojou najnovšou „hernou peckou“. Reč je o najnovšej hre s názvom Suez Canal simulátor, ktorá už ako napovedá samotný názov, simuluje prechod lode Suezským prieplavom.

Blokádu Suezského prieplavu môžete vyriešiť na vlastnú päsť

Hra Suez Canal simulátor umožňuje ovládanie veľkej transportnej lode, na ktorej je naložené naozaj veľké množstvo lodných kontajnerov. Už pri výjazde z prístavu však prídete na to, že ovládanie je naozaj citlivé a pomerne chaotické a v priebehu niekoľkých sekúnd sa ocitne veľká časť kontajnerov priamo v mori.

suezsky prieplav hra 2
Zdroj: vlastný – hra Suez Canal Simulator

Po pár minútach putovania naprieč Suezským prieplavom narazíte na zaseknutú loď Ever Given, ktorú stačí silou iba odtlačiť. Bohužiaľ, behom niekoľkých sekúnd dokážete nadobudnúť až nezastaviteľnú rýchlosť vpred. Nám sa teda nešťastne podarilo s loďou stroskotať na súši. Ovládanie je naozaj zábavné a ak máte 5 minút času a chcete si vyčariť úsmev na tvári, hra určite stojí za vyskúšanie.

Hru Suez Canal simulátor nájdete v online podobe na platforme itch.io, no servery tejto platformy sú momentálne zrejme natoľko vyťažené, že hra bola nehrateľná. Hru o veľkosti zhruba 50 MB si je však možné stiahnuť aj priamo zo spomínanej stránky. Na záver určite spomenieme, že aktuálne je hra pomerne prázdna, no vývojári si pre svojich fanúšikov pripravujú hneď viacero zaujímavých doplnkov ako Canal Royal bitka, VR režim, či FPS formát v Suezskom prieplave.

Zdroj: Mspoweruser.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close