TECHNOLÓGIE

Súboj medzi spoločnosťami Huawei a Samsung sa začína. Kto ako prvý predstaví smartfón s „dierou“ v displeji?

Zväčšovanie displeja za každú cenu sa v poslednom roku neuveriteľne rozmohlo medzi všetkými výrobcami smartfónov. Väčšina prémiových výrobcov siahla po alternatíve nie moc vkusných výrezov v displeji, no v nižšej triede sa objavilo hneď niekoľko adeptov, ktorý by chceli určovať trendy. Počas roka sme videli vysúvacie fotoaparáty, vysúvací vrchný panel, ako aj minimalistické výrezy v tvare kvapky. Prémioví výrobcovia ale hľadajú ešte lepšiu a menej nápadnú alternatívu, ktorá by mohla nahradiť doteraz známe technológie. Najnovším „objavom“ má byť minimalistický výrez výlučne pre fotoaparát, ktorý by mal byť umiestnený v ľavom hornom rohu smartfónu.

Samsung vs Huawei

Ako prvý smartfón s minimalistickým displejom mal byť predstavený nový Galaxy A8s od spoločnosti Samsung, ktorého predstavenie je naplánované na tento december. O tomto smartfóne sa povráva už niekoľko týždňov, čím bol Samsung korunovaný za prvého „revolucionára“ v rámci prémiových výrobcov. Skoré korunovácie ale boli podľa všetkého zbytočné. Najnovšie odhalenia totižto poukazujú na prichádzajúci smartfón od spoločnosti Huawei, ktorý má byť predstavený taktiež v decembri. Na samotnom plagáte, ktorý zverejnil známy leaker Ice Universe, sa ale nachádza jeden zásadný odkaz – prvý smartfón s „dierou“ v displeji.

Názov nového smartfónu od spoločnosti Huawei zatiaľ nepoznáme, no je takmer isté, že Huawei svoj prvý smartfón s dierou v displeji predstaví už v septembri. Na to, ktorému výrobcovi sa to z tejto dvojice podarí ako prvému, si ale budeme musieť ešte počkať pár týždňov.

Zdroj: neowin.net, úvodný obrázok: vlastný

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Diera v displeji Galaxy A8s Huawei Samsung
Close
Close