SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Sú klávesnice mŕtve? Ako to vidí Microsoft s budúcnosťou klávesníc

Microsoft často uploaduje videá, ktoré ukazujú ich predstavu o budúcnosti. Síce videá sa odlišujú, ale predsa len majú jednú spoločnú myšlienku a to: budúcnosť bez mechanických klávesníc. Už tu nie je miesto pre nástroj, ktorý bol navrhnutý v roku 1860.

original-chuwi-hi10-pro-klavesnica

Dave Coplin, Šéf Envisioning Officer predpovedal že „QWERTY“ klávesnice sú predurčené skorému zániku. A nahradí ich ovládanie pohľadom, gestami a hlasom. QWERTY klávesnice sú klasickým príkladom starého dizajnu, ktorý je znova, a znova používaný v prítomnosti.

tvar

Rozpoznávanie hlasu je čo raz lepšie, a lepšie. A bude veľkým elementom ovládania počítaču v budúcnosti, najmä keď sa teraz Windowsu darí rozpoznávať hlas na ľudskej úrovni.

Coplin tvrdí „Myslíme si, že počítače, budú v nie veľmi vzdialenej budúcnosti rozumieť všetkému, čo poviete, kam sa pozeráte alebo ako sa tvárite…“

Samozrejme pracovníci v kanceláriach, nebudú rozprávať dlhé texty počítaču. Táto technológia je mierená na ľudí ktorý chcú vykonať rýchle akcie, ako na príklad: Zavolať si taxík, skontrolovať počasie alebo odpísať na email. Microsoft verí že na všetky tieto akcie nebudete potrebovať klávesnicu.

Čo si o tom myslíte vy? Má hlasový prístup a gestá šancu nahradiť klávesnice ? Poďelte sa o svoje myšlienky v komentároch.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close