SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Stratí Microsoft Edge konkurenčnú výhodu? Chrome má byť o niečo úspornejší

Pravidelne nám spoločnosť Microsoft masíruje mozgy s tým, že ich internetový prehliadač Edge je výrazne úspornejší ako ten od Google, čo je aj pravda, avšak všetko sa to môže čoskoro zmeniť. Vývojári stojací za prehliadačom Chrome totiž oznámili, že prostredníctvom nového  mechanizmu by mohli ušetriť až 25% energie. Znamenalo by to teda, že by sa výrazne znížila medzera medzi výdržou batérie pri používaní Edge prehliadača a Google Chrome.

Dnes má Edge jednoznačne navrch

Microsoft Edge
ZDROJ: blogs.windows.com

Nový mechanizmus od Google má za úlohu obmedziť stránky bežiace na pozadí a to prostredníctvom limitovania JavaScriptu. Ten používajú hlavne hlavne spravodajské portály, sociálne siete, či iné webové stránky, ktoré častokrát obnovujú svoj obsah. Po novom, od verzie 57 by prehliadač mal po prekročení určitej úrovne zastaviť práce na pozadí, teda okrem stránok, ktoré využívajú takzvané „real-time“ pripojenie, teda inými slovami okrem streamu, resp. živého vysielania.

Aký internetový prehliadač používate vy?

Zdroj: Google

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Google Chrome internetový prehliadač Microsoft Edge

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close