TECHNOLÓGIE

Chceli vedieť čo sa stane so strateným telefónom, preto ich stratili 20

Zaujímalo vás niekedy aký osud má stratený telefón? IT gigant Avast sa rozhodol pre sociálny experiment, v rámci ktorého rozmiestnil celkovo 20 smartfónov v amerických mestách New York a San Francisco a následne sledoval čo sa s nimi deje.

V oboch mestách Avasat náhodne rozmiestnil po desať telefónoch s predinštalovanými aplikáciami Avast Anti-Theft, Lookout Mobile Security a Clean Master, a zároveň na spomínané zariadenia odoslal aj správu s kontaktnými údajmi kam ich mohli nálezcovia odovzdať.

Výsledky prieskumu

  • Na väčšine zariadení bola využitá funkcia factory reset (obnovenie továrenských zariadení), z telefónu nebola odstránená len aplikácia Avast Anti-Theft
  • Jeden z mobilných telefónov sa dostal až do Indie, ďalší do Dominikánskej republiky,
  • Jeden skončil v záložni a ďalší slúži miestnemu taxikárovi v San Franciscu.
  • Avšak aby to nevyzeralo tak hrozivo, našli sa aj dobrí ľudia, ktorí nájdený telefón vrátili ich výrobcom. Celkovo takýchto nálezcov bolo 20 %, teda 4.

Stalo sa vám už niekedy dačo podobné?

Zdroj: Androidportál.sk

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close