SpravodajstvoWindows 10 Mobile

Steve Ballmer stále netuší, čo stálo za neúspechom telefónov

Pri otázke „Kto stojí za neúspechom Windows Mobile?“ by mnohí bez zaváhania odpovedali Steve Ballmer a Bill Gates. Vraj za to môže neschopnosť využiť potenciál mobilných zariadení a Windows Mobile.

Bývalé CEO Microsoftu Steve Ballmer sa na konferencií Recode Conference, ktorá prebehla niekoľko dní dozadu, vyjadril, že stále netuší, čo stojí za neúspechom Microsoftu a stratou ich dominancie, ktorú prevzali Apple a Google.

Podčiarkol taktiež myšlienku, že Microsoft by mal začať pracovať na výrobe svojho vlastného hardwaru. Podľa neho je hardware expresia softwaru a licencovanie softwaru je zlým peňažným modelom pre mobilnú platformu.

Jeho nápady sa opierajú o jeho „Push to purchase Nokia“ plán, ale neuvedomuje si chyby, ktoré Microsoft spravil. Chyby, ktoré zvýraznil a využil Google a tak má teraz Android vyše 2 miliardy aktívny užívateľov.

Skrátene, Steve Ballmer je stále zaslepený závisťou. Zaslepený bol aj vtedy, keď sa rozhodol slepo nasledovať Apple a chcel uzamknutý softwar a hardwar. Bol to krok, ktorý bol pre Microsoft pridrahý. Rovnako aj pokus o znovuzrodenie Windows Mobile, ktorý bol veľmi obmedzujúci pre OEM zariadenia, na ktorých boli zakázané hocijaké zásahy do softwaru a úprava systému tak, aby nebol kompatibilný so staršími verziami. To všetko pripravilo vhodné podmienky pre pád Microsoftu na poli telefónov. V skratke, nikto neočakával, že Steve Ballmer bude tvrdiť, že za veľkým sklamaním stojí práve zlý hardware.

Na druhej strane, Google sprístupnil ich software a nijako neobmedzoval OEM zariadenia. Zakryl chyby v operačnom systéme Android a vytvoril systém, ktorý sa dostane do každej domácnosti, nezaželajúc na tom, aký je zlý.

Pravdaže ma Apple viac peňazí, ale nikdy nebolo cieľom  Microsoftu byť rovnaký ako Apple a slepé nasledovanie ich trendov iba odhaľuje slabosti Microsoftu.

Je skôr smutne, že Ballmerovi, ktorý je stále najväčší akcionár Microsoftu, sa nepodarilo stále poučiť z minulosti kedy bol najkľúčovejšou postavou. Nanešťastie, ťahy ako Windows 10 S naznačujú, že história sa bude opakovať.

Celý rozhovor si môžete pozrieť tu.

zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (recode.net)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close