NovinkyPC HRYTECHWindows 10

SteamVR pre Windows Mixed Reality príde už budúci týždeň. Hráči hier tak budú môcť vyskúšať virtuálnu realitu vo svojej obývačke

Virtuálna realita bude čoskoro opäť o krôčik bližšie k bežnému používateľovi. Microsoft, totiž pre technologický portál Rollingstone potvrdil, že SteamVR hry sa dostanú do obehu už budúci týždeň, konkrétne 15. novembra. Inými slovami, SteamVR bude dostupný pre Windows Mixed Reality.

Po novom tak Windows Mixed Reality Steam VR preview program nebude otvorený len pre developerov, ale pre všetkých, ktorí majú na svojom PC nainštalovaný Windows 10 v najnovšom zostavení.

Ponuka aplikácií a hier pre Windows rozšírenú realitu je obmedzená

Hoci dnes ponuka aplikácií nie je až tak výrazne veľká, tak aj napriek tomu budete môcť vyskúšať okolo 60 rôznych VR aplikácií a hier. Momentálne sa však v rámci rozhrania VR dá pracovať aj s vybranými 2D aplikáciami. Napríklad s internetový prehliadačom Microsoft Edge, známou službou Skype a ďalšími. Tento typ aplikácií budete musieť „zavesiť“ na stenu a následne budete môcť s nimi pracovať.

Microsoft však druhým dychom dodáva a upozorňuje, že prístup k SteamVR nie je ideálny a treba rátať aj s možnými komplikáciami pričom hovorí aj to, že pri ostrom štarte ich odstráni v čo najkratšom čase. Na druhej strane každá novinka, ktorá prináša niečo na trh je sprevádzaná aj nedostatkami.

Zdroj: Rollingstone, obrázok a video: Youtube kanál GamerMuscleVideos

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close