Spravodajstvo

Steam radikálne zmení pravidlá! Do obľúbenej služby sa dostanú hry, ktoré by väčšina nečakala

Už pred nedávnom sme vás informovali o tom, že na Steame sa objavujú hry, ktoré tam možno podľa morálnych zásad nemajú čo robiť. V priebehu následujúcich dňoch vedenie Steamu premýšľalo ako ďalej, pretože tu bola veľká pravdepodobnosť nastavenia radikálnych zmien, ktoré na Steame znemožnia dostupnosť erotického, sexuálneho a iného (ne)morálneho obsahu. Teraz sa však zdá, že sa spoločnosť rozhodla pre pravý opak.

Zahraničný server informuje o posledných vyjadreniach Steamu na možnosť zavedenia nových podmienok. Steam priniesol informácie o tom, že sa v spoločnosti rozhodli, že nebudú regulovať obsah dostupný v tejto najväčšej hráčskej digitálnej komunite. Práve naopak, spoločnosť chce dať vývojárom priestor a až na niektoré výnimky, bude väčšina obsahu na Steame dostupná.

Steam si reguláciu obsahu rozmyslel

Zo služby Steam sa tak môže stáť najmenej regulovaný obchod s digitálnym softvérom na trhu. Kým Apple alebo Google, majú veľké usmernenia k tomu, aký obsah na ich obchode môže byť zverejnený, zdá sa, že sa s tým Steam nechce zaťažovať a povolí väčšinu obsahu. Ako informuje priamo zamestnanec zo spoločnosti Valve, ktorá stojí za službou Steam, vo firme panovali rozdielne názory na tému regulácie obsahu.

Steam sa tak pravdepodobne vracia ku koreňom. Služba tak bude ponúkať akýkoľvek obsah, ktorý bude najvhodnejší pre hráča. Tomu v podstate niet divu, pretože každému obchodu záleží na tom, aby mal čo najviac produktov vo svojom portfóliu, ak môžu prispieť ku zaujímavej ziskovosti. Je tak pravdepodobné, že sa na Steame môže aj naďalej objavovať erotický či sexuálny obsah, no služba bude viacej tlačiť na vývojárov hier, aby tento obsah regulovali, prípadne už pred kúpou hry na takýto obsah upozorňovali.

Zdroj: arstechnica.com, úvodný obrázok: techspot.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.
Close
Close