APLIKÁCIE A HRY

Steam dostal jednu z najväčších aktualizácií za posledné roky. Komunikačné platformy tretích strán dostávajú „červenú“

Valve aktualizovalo svoju aplikáciu Steam, ktorá po dlhej dobe dostala významné zmeny. Tou najvýznamnejšou je viac ako žiadaná aktualizácia četovacieho systému.

Nový update prináša viacero vylepšení vrátane in-game komunikácie. Dlho sme mohli byť svedkami zanedbaného spôsobu komunikácie v rámci Steamu, ktorý vyústil do toho, že hráči jednoducho prechádzali na iné platformy, prostredníctvom ktorých medzi sebou  komunikovali. Aktuálne to však vyzerá tak, že Steam je opäť na koni.

Steam už nie je len „hernou“ platformou, ale aj komunikačnou

Najnovší update totiž prináša viacero vylepšení a jednou z nich je aj možnosť začatia in-game hlasového chatu, do ktorého môžu hráči dokonca pozvať aj svojich priateľov.

Steam hlasove konverzacie
Zdroj: vlastný

To nie je samozrejme jediná zmena, ktorá zavítala na Steam. Ďalšie novinky sa týkajú napríklad možnosti pridávania gifou, obrázkov či iných multimediálnych súborov priamo do chatu. Inými slovami na Steame dostali červenú odkazy, ktoré smerovali mimo aplikácie.

Zdroj: vlastný

Vývojári aplikácie tiež pridali možnosť pridávania priateľov do konverzácie, ukladanie miestností, ku ktorým sa budete môcť pripojiť aj neskôr.

Steam ukladanie miestnosti
Zdroj: vlastný

Funkcií Steam dostal samozrejme viacero pričom sú dostupné ako v aplikácií tak aj v prehliadači. Vyššie sme vám priniesli prehľad tých najvýznamnejších noviniek, kompletný prehľad funkcionalít môžete nájsť priamo na stránkach Stemau.

Zdroj: vlastný, Steam

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close