Pracovné ponuky
SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Startup Hermeus dostal investíciu na vývoj najrýchlejšieho komerčného lietadlo na svete. Ak im to vyjde, Boeing sa bude môcť schovať

Startup Hermeus získali financie na vývoj nadzvukového lietadlo, ktoré dosiahne päťkrát vyššiu rýchlosť ako je rýchlosť zvuku. Poslaním tohto leteckého startupu je zvýšiť rýchlosť leteckej dopravy vývojom strojov, ktoré môžu lietať viac ako 4 800 km za hodinu.

Hermeus bude najrýchlejším lietadlom na svete

“Doba letu z New Yorku do Londýna bude znížená zo 7 hodín na 90 minút,…“ povedali predstavitelia startupu Hermeus vo vyhlásení. Ide o to, aby sa svetové mestá spojili výrazne rýchlejšie ako kedykoľvek predtým.

Hermeus, nadzvuková komerčná letecká spoločnosť, chce radikálne zvýšiť rýchlosť cestovania na dlhé vzdialenosti. Popri Boom Supersonic a Boeing HorizonX, Hermeus sľubuje, že urobí supersonické komerčné lietadlá realitou.

Tento mesiac Hermeus oznámil, že dostali investíciu na rozvoj tohto sľubného projektu. Financie budú pochádzať od spoločnosti Khosla Ventures s dodatočnou účasťou súkromných investorov. Financovanie bude ďalej slúžiť na rozvoj a testovanie hypersonického pohonného systému Hermeus.

„Hermeus vyvíja lietadlo, ktoré nielenže zlepšuje skúsenosti s letectvom s veľmi nízkymi letovými časmi, ale má tiež potenciál mať veľký spoločenský a ekonomický dopad,“ povedal Vinod Khosla, zakladateľ spoločnosti Khosla Ventures.

„Vydali sme sa na cestu revolúcie v globálnej dopravnej infraštruktúre, ktorá ju priniesla do éry širokopásmového pripojenia, a to radikálnym zvýšením rýchlosti cestovania na dlhé vzdialenosti,“ povedal spoluzakladateľ a CEO AJ Piplica.

Zdroj: 2luxury2.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close