NovinkyTECH

Tu je exkluzívne video ako Elon Musk sledoval vzlietnutie rakety Falcon Heavy

6. február 2018, Kennedyho Vesmírne Stedisko, Florida. Toto je dátum ako aj miesto kedy sa prepisovala história, raketa spoločnosti SpaceX, za ktorou stojí novodobý Steve Jobs, Elon Musk, vzlietla k nebesiam.

National Geographic niekoľko hodín dozadu nahralo na sociálnu sieť Twitter exkluzívne video, ktoré zachytáva reakcie samotného CEO spoločnosti SpaceX na úspešný štart rakety Falcon Heavy, ktoré si môžete pozrieť v jeden a pol minútovom videu nižšie.

Prečo je SpaceX tak významným krokom vo vývoji?

Raketa SpaceX je aktuálne najvýkonnejšia raketa na svete, ktorá otvára nekonečné možnosti v bádaní vesmíru. Hlavnou funkciou tejto rakety je to, že sa jedná o nosnú raketu. Hoci táto raketa nedokáže vyniesť také veľké množstvo náklady na nízku obežnú dráhu Zeme ako raketa Saturn V, ale na druhej strane dokáže odniesť náklad do veľa väčších vzdialeností, dokonca až na červenú planétu Mars čo žiadna raketa aktuálne nedokáže.

Zdroj: Twitter (National Geographic)

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close