SpravodajstvoWindows

Správca úloh vo Windows 10 dostane novú a významnú funkciu. Ocení ju väčšina z nás!

Správca úloh po dlhých rokoch dostane do vienka nové funkcie. Jedna z funkcií nájde využitie u väčšiny z nás.

Windows 10 je aktuálne najrozšírenejší operačný systém pričom mnohí z nás, si len ťažko vedia predstaviť používať inú alternatívu. Mnohým z nás sa do pamäti zaryli ikonické funkcie a vlastnosti tohto operačného systému. Ide napríklad o ponuku Štart, či Správca úloh, ktorý je schopným v mnohých prípadoch pomôcť odhaliť, či vyriešiť rôzne problémy s aplikáciami.

Portál Windowslatest najnovšie upozorňuje na testové zostavenie Windowsu 10, ktoré prináša vcelku významnú zmenu v súvislosti so Správcom úloh. Ide konkrétne o dve nové funkcie, a cieľom jednej z nich, je zredukovať výkon aplikácií.

Správca úloh dostane do vienka nové funkcie

„Pomocou Správcu úloh môžete monitorovať využitie pamäte, procesora, disku a siete, všetkých spustených procesov.“ znie všeobecná definícia Správcu úloh.

Nástroj ako taký, vo všeobecnosti pomáha identifikovať problémové aplikácie a prípadne vynútiť ich zastavenie. V priebehu posledných rokov, sa funkčnosť tohto nástroja nijako radikálne nemenila. Týka sa to, ako funkcií, tak aj vzhľadu. To by sa však už čoskoro mohlo zmeniť.

Portál konkrétne upozorňuje na to, že pribudli dve nové funkcie. Jednou z nich je teplota GPU. V praxi to bude znamenať, že používateľ bude mať k dispozícii informáciu, ako horúca je vaša grafická karta. Funkciu ocenia hlavne hráči hier, pre ktorých je táto informáciu pri optimalizácií procesov vcelku dôležitou. Čo je však zaujímavejšou funkciou pre širšiu verejnosť, ktorá sa objavila v najnovšej vývojárskej verzii Windows 10, je funkcia „Eco mode“, teda úsporný režim. Ide o funkciu, ktorá bezpochyby nájde využitie v prípade mnohých z nás.

Windows 10_spravca uloh_Eco rezim
Zdroj: windowslatest

Ako už asi tušíte, tak cieľom funkcie je identifikovať aplikácie náročné na zdroje a poskytnúť používateľom možnosť obmedziť využitie ich pamäte a procesora za podmienky, že aplikácia zostane aj naďalej aktívnou.

Funkcia ako taká, môže pri správnom využití zlepšiť celkový výkon počítača vrátane výdrže batérie v prípade notebookov. Druhým dychom treba povedať, že ešte nie je známe, ako bude funkcia presne vo finálne vyzerať. Môžeme však očakávať, že s veľkou pravdepodobnosťou bude uspávať časti programov, ktoré využívajú neprimerane veľa zdrojov, alebo rezervuje pre daný proces menej výkonu. Tak či onak, používatelia dostanú do ruky nástroj, prostredníctvom ktorého budú môcť smerovať časť výkonu tým smerom, kde ho budú potrebovať.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close