Spravodajstvo

Spotify uľahčí vyhľadávanie názvov a autorov piesní. Ponúkne novú pokročilú funkcia

Spotify ponúkne nové možnosti vyhľadávania názov a autorov piesní

Nie je tajomstvom, že aplikácie ako Shazam, či SoundHound, už niekoľko rokov pomáhajú identifikovať pesničky pre svojich používateľov na základe vypočutia nejakej časti pesničky. Najnovšie túto funkciu získava aj známa aplikácia Spotify. Na tému upozorňuje portál nextpit.com.

Určite ste sa už stretli so situáciou, kedy ste mali v hlave slová piesne, ale vôbec ste netušíte jej názov, prípadne autora piesne, hoci išlo o populárnu pieseň, ktorú neustále hrali v televízii, či rádiu. S vyriešením tejto dilemy, by vám mohla pomôcť nová funkcia, ktorú vývojári zakomponovali do aplikácie. Ak poznáte aspoň časť textu, Spotify vám teraz môže pomôcť nájsť tú správnu skladbu v gigantickom zozname pesničiek, ktorým služba disponuje.

Spotify vám uľahčí vyhľadávanie autora alebo názvu skladby

Vylepšená funkcia vyhľadávania integrovaná do Spotify vám teraz umožňuje nájsť skladbu aj prostredníctvom časti jej  textu. Všetko, čo k tomu potrebujete spraviť je, že musíte len napísať malý úryvok do vyhľadávacieho poľa. Následne sa aplikácia postará o vyhľadávanie autora a názvu piesne. Zároveň treba dodať, že čím presnejšie a úplnejšie budú texty, ktoré budú zadávané do vyhľadávania, tak tým presnejšie bude aj samotné vyhľadávanie.

Na funkciu upozornila dizajnérka Spotify, Lin Wang, prostredníctvom svojho Twitter účtu.

Nedovolí nám však nespomenúť, že nová funkcia Spotify nie je tak „horúcou“ pre používateľov iných vybraných streamovacích služieb. Za spomenutie stoja napríklad používatelia služieb ako Apple Music, či YouTube Music, ktorí ju môžu využívať už dlhšiu dobu. Napríklad spoločnosť Apple predstavila túto funkciu koncom roka 2018. Bola súčasťou iOS 12. Mimochodom, Spotify vďaka spolupráci so spoločnosťou Musixmatch už dlhšiu dobu vo vybraných krajinách ponúka možnosť zobrazovania textov piesní v reálnom čase. 

Spotify: Music and Podcasts
Spotify: Music and Podcasts
Developer: Spotify AB
Price: Free
Close
Close