APLIKÁCIE A HRYAutáSpravodajstvo

Spotify odstraňuje populárnu funkciu, ktorú využívajú najmä šoféri. Toto sa vám nebude páčiť!

Vývojári služby Sporify začali postupne odstraňovať z rozhrania aplikácie režim, ktorý zjednodušoval ovládanie aplikácie počas šoférovania.

Spotify v súčasnosti patrí medzi nesmierne populárne služby a to nielen v našom regióne, ale i globálne. Hudbu mnohí z nás počúvajú aj počas cesty autom. Práve jedna z funkcií, ktorá vyčnievala nad ostatnými v porovnaní s konkurenčnými aplikáciami a zároveň patrila i medzi funkcie, ktoré zvyšovali komfort práce s aplikáciou počas šoférovania, bolo prispôsobené rozhranie aplikácie ovládaniu počas šoférovania.

Išlo o takzvaný „Car View mode“, teda režim pre autá, ktorý ponúkal nielen väčšie ikony, ale celé rozhranie aplikácie bolo prispôsobené tomu, aby bolo s aplikáciou možné pracovať jednoduchšie. Ako sa hovorí, všetko má svoj koniec a výnimkou nie je ani táto funkcia, upozorňuje portál Androidpolice.com.

Koniec režimu Car View mode klope na dvere

Portál konkrétne upozorňuje na to, že vývojári aplikácie začali postupne odstraňovať režim Car View mode z rozhrania aplikácie. Na túto tému medzičasom stihlo reagovať prostredníctvom komunitného fóra veľké množstvo používateľov, ktorí nie sú z tejto zmeny nadšení. Na tieto reakcie reagoval i jeden z moderátorov fóra, ktorý uviedol, že Spotify ukončuje vývoj tejto funkcie.

„Môžeme potvrdiť, že ukončujeme funkciu zobrazenia aplikácie v režime Car View mode. To však neznamená, že nechceme zlepšiť spôsob, akým naši používatelia počúvajú Spotify počas jazdy. Naopak, aktívne skúmame množstvo nových spôsobov, ako poskytnúť ten najlepší zážitok z počúvania v aute. Uvažujte o ukončení používania automobilového pohľadu ako o niečom, čo sa musí stať v snahe uvoľniť cestu novým prichádzajúcim inováciám.“ píše moderátor fóra.

Ako môžete čítať vo vyjadrení zástupcu spoločnosti vyššie, tak vývojári aplikácie pracujú na nových spôsoboch, ako prispôsobia počúvanie a ovládanie hudby počas jazdy autom. Druhým dychom však treba uviesť, že moderátor fóra neuviedol bližšie podrobnosti o tom, čo môže byť potenciálnou náhradou za tento režim. Portál v závere dodáva, že režim Car View mode začína postupne miznúť najmä v USA pričom v najbližších dňoch, môžeme očakávať, že nedostupným bude i globálne.

V každom prípade, ako hodnotíte tieto zmeny. Ide podľa vás o krok dopredu, či dozadu?

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close