NovinkyTECH

Spotify budeme môcť ovládať prostredníctvom hlasových príkazov. Konkurencia pre Apple?

Už pred nedávnom sa objavili informácie o tom, že Spotify plánuje predstaviť svoj vlastný inteligentný reproduktor, ktorý bude ovládaný hlasovými povelmi. Server TechCrunch navyše zdôrazňuje, že hudobná služba potichu spustila funkciu hlasového asistenta priamo v aplikácii Spotify pre vybrané množstvo užívateľov.

Aktuálne je nová funkcia iba v začiatkoch a testovať ju môže iba veľmi malé množstvo používateľov. Spoločnosť Spotify však už oficiálne potvrdila existenciu tejto funkcie a poznamenala, že sa zatiaľ jedná iba o test.

Spotify sa tak pravdepodobne inšpiruje spoločnosťou Apple, ktorá už pred nedávnom predstavila inteligentný reproduktor Apple HomePod, ktorý prehráva hudbu v rámci hlasového povelu. Spotify sa tak pravdepodobne zamýšľa nad implementovaním funkcie hlasového ovládania aj do svojej služby.

V tejto chvíli nie je jasné, či a kedy sa vôbec nejaký inteligentný reproduktor od Spotify môže oficiálne objaviť. Obľúbená hudobná služba sa však minulý mesiac pochválila, že má oproti Apple dvojnásobné množstvo odberateľov, čo určite znamená aj väčší tlak zo strany užívateľov k vývoju a prinášaniu nových a zaujímavých funkcií.

Zdroj: 9to5mac.com, úvodný obrázok: Telegraph

Tagy

Redakcia

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.

Pridaj komentár

Close
Close