APLIKÁCIE A HRY

Spomínate si ešte na Winamp media player? Možno sa vráti „späť“ k životu

Spomínate si na Winamp? Jednalo sa multimediálny prehrávač, ktorý bol najpopulárnejším riešením pred viac ako jednou dekádou. Neskôr ho začali nahrádzať alternatívne programy, tým najznámejším je VLC prehrávač, ktorý dnes nájdeme v takmer každom počítači.

Winamp aplikácia  dlhodobo nebola pravidelne aktualizovaná a viac menej bola pochovaná na „softwarovom pohrebisku“. Poslednú oficiálnu aktualizáciu aplikácia dostala v roku 2014. Spoločnosť Radionomy, ktorá vlastní práva k tejto aplikácii však s veľkou pravdepodobnosťou chce všetko zmeniť. Teda aspoň podľa poslednej aktualizácie, ktorá sa dostala predčasne na verejnosť.

Winamp rozhranie
Zdroj: vlastný

V týchto dňoch sa dostala (neoficiálnou cestou) von nová verzia aplikácia Winamp, priniesla viacero vylepšení vrátane podpory pre všetky moderné operačné systém. Aktuálna verzia (neoficiálnej) aplikácie tak je v5.8. Stiahnuť ju môžete na tejto adrese. Update prináša napríklad natívnu podporu Windows API (namiesto Sonic), MP3 dekodér, AAC dekodér, bol aktualizovaný OpenSSL (v1.0.1i) a podobne.

Zdroj: MSP, úvodný obrazok: Winamp

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close