ANDROIDSpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Spomínate si na Nokia N Series? Možno sa jej opäť dočkáme, nasvedčuje tomu patentová prihláška

Spoločnosti HMD Global sa zatiaľ výrazne darí na poli smartfónov vzkriesiť „mŕtvych“ Fínov v podobe spoločnosti Nokia, dokazuje to enormný záujem o nedávno predstavené zariadenie Nokia 6, avšak vyzerá tak to tak, že Číňania chcú ísť ešte ďalej.

MWC 2017 sa pomaly blíži a v podstate doteraz nie je jasné s čím konkrétnym chce Nokia prísť, avšak špekuluje sa najmä o novej vlajkovej lodi, pričom to však nemusí skončiť.

Nokia N Series – dočkáme sa znovuzrodenia tejto populárnej série smartfónov?

Noka N Series svojho času patrila medzi lídrov na poli smartfónov pričom ich sústredenie bolo hlavne na multimédia a internet. Zrodenie tejto série sa datuje do roku 2005, kedy bolo predstavených aj viacero úspešných titulov (Nokia N90, N92, Nokia N71,…), pričom posledný smartfón z tejto série bol predstavený v roku 2011, konkrétne Nokia N9.

V týchto dňoch podľa najnovších informácií čínsky patentový úrad prijal žiadosťregistráciu ochrannej známky na značku N Series, ktorú ako inak podala spoločnosť HMD Global. Tento krok spoločnosti vyvolal v odborných kruhoch veľkú diskusiu, ktorá smeruje k úvahám o tom, že spoločnosť sa plánuje opäť oživiť sériu zariadení N.

MWC 2017 je už takmer tu a preto koncom mesiaca sa s veľkej pravdepodobnosti dozvieme, či spoločnosť plánuje v budúcnosti oživiť túto populárnu sériu produktov.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close