NávodySpravodajstvo

Spomalil sa Vám záhadne internet? Takto zistíte či sa Vám na neho niekto cudzí nenapojil

Určite to poznáte, internet sa Vám spomalí keď to najmenej potrebujete. Napríklad počas sledovania filmu a v lepšom prípade počas sledovania nejakého športového podujatia, na ktoré ste sa tešili aspoň jeden týždeň dopredu.

Spomalil sa Vám internet?

Dôvodov prečo sa môže spomaliť internet je viacero. Dnes, štandardne vo väčších obciach či mestách väčšina z nás beží na kábli, kde by sme sa so spomalením internetu nemali moc stretávať. Teda pokiaľ nepreťažíme linku, vtedy môže nastať spomalenie, resp. môže dôjsť len k dočasnému spomaleniu zo strany operátora. Keď dôjdete k záveru, že problém dlhodobo pretrváva, a s veľkou pravdepodobnosťou to nie je vašim zavinením, tak možno z toho dedukovať, že Vaše internetové pripojenie využíva jednoducho aj niekto iný.

Zistiť či niekto iný využíva Váš internet nie je v súčasnosti žiadnym problémom. V podstate existujú dve cesty, jedna „manuálna“, kedy sa pripojíte na svoj router a overíte koľko ľudí je na ňom pripojených. Druhou alternatívou je využiť externý software, napríklad Wireless Network Watcher. Software funguje na jednoduchom princípe, potom ako ho stiahnete tak ho otvorte a vualá – uvidíte počet pripojených zariadení, vrátane IP adries na WiFi sieti, ku ktorej ste pripojený prostredníctvom Vášho počítača.

Zdroj: vlastný

Zdroj: vlastný

Dostávajte tie najlepšie a najnovšie informácie z VoSveteit.sk

Odoslaním e-mailu súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.

Tip pre vás  Americkí doktori sa chcú hrať na bohov, detí chcú na svet prinášať cez umelé maternice oddelené od ľudského teľa. Ich metóda vyvoláva viacero etických otázok
Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close