ANDROIDHuaweiSpravodajstvo

Spoločnosti Huawei sa rysuje nový strategický partner, ktorý by mohol vo vybraných regiónoch nahradiť Google Play

Na 2. najväčšom trhu so smartfónmi, v Indii, sa spoločnosti Huawei rysuje silný partner, s ktorým by mohla nahradiť Mobilné služby Google.

O konflikte medzi spoločnosťou Huawei a americkou vládou sme popísali toho už dosť, a preto určite nie je nikomu potrebné zvlášť vysvetľovať jadro tohto konfliktu. V dôsledku sankcií, ktoré americká vláda udelila voči Huawei, spoločnosť bola nútená opustiť Mobilné služby Google a ísť cestou budovanie vlastného ekosystému. Zatiaľ čo táto situácia nie je problémová v rámci domácej Číny, tak v ostatných regiónoch to už je problém.

Huawei preto začal s aktívnym budovaním vlastného obchodu s aplikáciami App Gallery, ktorý je náhradou za Google Play. Nejde však len o samotný obchod, ale aj aplikácie spoločnosti Google. Teda aplikácie ako Chrome, Google Search, Gmail, Google Mapy a ďalšie (vrátane ďalších populárnych aplikácií, ktoré sú pôvodom z USA). Inými slovami, Huawei musí priniesť plnohodnotnú náhradu aj týchto služieb, ak chce v konkurenčnom boji uspieť.

Riešením problémov spôsobných sankciami, môže byť App Bazaar

Zatiaľ čo v rámci Európy začala spoločnosť s aktívnym budovaním App Gallery a s masívnou podporou vývojárov, tak v prípade Indie, 2. najväčšie trhu s mobilnými smartfónmi na svete, sa pre Huawei rysuje silný partner.  Ide konkrétne o spoločnosť OSLabs, ktorá prevádzkuje obchod s aplikáciami  App Bazaar s viac ako  400-tisíc aplikáciami optimalizovanými do 12 miestnych dialektov. Len pre zaujímavosť, obchod App Bazaar pokrýva trh s približne 800-miliónmi aktívnych používateľov.

„Tento krok je zameraný na súťaž obchodu s aplikáciami Google v Indii. Tento krok pomôže spoločnosti Huawei znovu oživiť predaj svojich zariadení značiek [Huawei a Honor] v Indii, “ hovorí zdroj portálu indiatimes.com.

Spoločnosť Huawei sa však nebude na 100% spoliehať len na dohodu s App Bazaar. Zdroj portálu uvádza, že v rámci Indie, Huawei stihol už osloviť 150 najlepších vývojárov aplikácií s cieľom, aby nahrali do obchodu svoje aplikácie. Hauwei ich chce stimulovať sumou až do 20-tisíc dolárov. Bližšie však zdroj neuvádza podmienky tejto kooperácie.

Jedným z cieľov spoločnosti je opäť naštartovať predaje smartfónov v Indii. Po oznámení sankcií zo strany americkej vlády voči Huawei, spoločnosť zaznamenala celkový pokles predaja približne o 10%.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close