HuaweiSpravodajstvo

Spoločnosti Huawei sa náramne darí. Predaje smartfónov z produktovej línie Mate 20 a P30 počíta v miliónoch

Huawei z produktovej línie Mate 20 predal viac ako 17-miliónov zariadení. V prípade produktovej línie P30 predaj presiahol 20-miliónov.

Huawei v  priebehu dnešného dňa prostredníctvom svojho výkonného riaditeľa spoločnosti, Richard Yu, ohlásila, že predaje smartfónov z produktovej línie Mate 20 presiahli 17-miliónov predaných zariadení. Tam to však neskončilo, o niečo lepšie sa darí produktovej sérii smartfónov P30, z ktorých sa doteraz predalo cez viac ako 20-miliónov zariadení. Informuje o tom portál Gizmochina.com.

Ambiciózne ciele

Spoločnosť zároveň verí, že podobne sa bude dariť aj predajom smartfónov z  produktovej línie Huawei Mate 30, a to aj napriek absencií služieb od spoločnosti Google. Tie totiž v tejto produktovej línii zariadení chýbajú (pozn. redakcie: používateľ si ich však aj napriek tomu môže do zariadenia nahrať manuálne). Dôvodom sú sankcie zo strany americkej vlády, ktorá obmedzila americkým spoločnostiam predávať svoje tovary a služby vybraným spoločnostiam z ďalekého východu, medzi ktorými aj Huawei. Huawei však aj napriek tomu verí, že predaje sa minimálne vyrovnajú, ak nebudú lepšie. Len pre zaujímavosť, počiatočne predaje zariadení z produktovej línie Mate 30 boli 6-krát väčšie ako predaje smartfónov z rady P30.

V  súčasnosti smartfóny z produktovej línie Mate 30 sú dostupné len v Číne a v niektorých krajinách juhovýchodnej Ázie. Čoskoro by však mali byť dostupné aj v Európe. Určite bude zaujímavé následne sledovať, ako sa bude dariť predajom smartfónov mimo domácej Číny či ázijských krajín, kde služby spoločnosti Google sú dobre zabehnutými.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close