SpravodajstvoTechnológieVeda a výskum

Spoločnosť vyvinula prvú šošovku s virtuálnou realitou. Okrem informácií vám aj zlepší zrak v tme

Od finálneho produktu má spoločnosť Mojo Vision ešte ďaleko, no už teraz, na výstave CES predstavili zaujímavý prototyp

Startup s názvom Mojo Vision odhalil funkčný prototyp chytrej kontaktnej šošovky. Jedná sa o miniatúrny displej, ktorý môžete nosiť priamo na oku. Firma popisuje, že zariadenie dokáže navigovať, poskytnúť športové výsledky, alebo umožniť vám vidieť v tme.

„Ľudia nedokážu vidieť, či ich máte na sebe, alebo nie. Chceme, aby interakcia s nimi bola čo najmenej nápadnou, ako to pôjde,“ hovorí viceprezident pre marketing Steve Sinclair.

Firma sľubuje, že vám šošovka nebude v žiadnom prípade prekážať. Poskytne vám informácie, ktoré potrebujete a ak si nebudete želať byť bombardovaní neustálymi správami, upozornenia si vypnete. Keďže sa jedná o kontaktnú šošovku, obrazovku uvidíte aj so zatvorenými očami. Technologicky je šošovka na veľmi vysokej úrovni.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Miniatúrny MicroLED displej v jej centre poskytuje rozlíšenie až 14-tisíc pixelov na štvorcový palec. Podľa spoločnosti ide o svetový rekord. Displej iPhonu 11, Retina, má pre porovnanie iba 323 pixelov na palec.

Mojo Vision dúfa, že šošovka bude schopná poskytnúť ľuďom so slabým zrakom detailnejšie zobrazenie sveta, vyostrovanie, či priblíženie, v prípade problémov s čítaním. Ich plány sú však momentálne ďaleko od reality. Prototyp na výstave CES bol pripojený k veľkej batérii. Spoločnosť potrebuje taktiež schválenie od úradu pre potraviny a liečivá, aby mohli produkt poslať zákazníkom.

Život s displejom

Víziou spoločnosti je poskytnúť niečo, čím bolo Google Glass, ibaže v oveľa menšej podobe. Chcú postaviť prístroj, ktorý by bol menší než minca a pritom poskytoval aktuálne a užitočné informácie. Pravdepodobne by ste museli so sebou niesť ďalší „doplnok,“ ktorý by šošovke poskytoval pripojenie na internet. Spoločnosť chce zaviesť ovládanie pohybom oka, ktoré môžeme vidieť aj vo VR headsete HTC Vive. Pri ňom sa ukázalo byť toto ovládanie vyčerpávajúce a nevoľnosť sa dostavila do niekoľkých minút.

Spoločnosť prekonala najväčšiu prekážku, a to zabudovanie drobného displeja do šošovky. Teraz musí prísť na to, ako môže zariadenie fungovať samostatne a či je spoločnosť pripravená na šošovky s virtuálnou realitou.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close