Spravodajstvo

Spoločnosť TCL počas CES 2020 ukázala viacero zariadení, vrátane skladateľného smartfónu

Spoločnosť TCL ukázala počas CES 2020 viacero smartfónov, vrátane skladateľného zariadenia. Zaujal však aj smartfón TCL 10 5G s podporou 5G technológie.

Keď príde reč na skladateľné smartfóny, tak mnohým z nás napadnú spoločnosti ako Samsung a Huawei, a to aj napriek tomu, že viacero výrobcov ukázalo svoje prototypy skladateľných zariadení. Najnovšie sa do tohto klubu pripája aj spoločnosť TCL, ktorá je druhým najväčším výrobcom chytrých televízorov na svete.

Spoločnosť počas CES 2020 ukázala skladateľný smartfón s 7,2″ displejom a 2K rozlíšením, ktorý je poháňaný Androidom 9. Viac informácií o zariadení spoločnosť však neprezradila, ale aj napriek tomu sa mohlo niekoľko redakcií so zariadením zoznámiť bližšie. Nižšie si môžete pozrieť jedno z viacerých videí, v ktorom je zachytený spomínaný smartfón.

TCL zároveň dodáva, že smartfón vyššie nie je finálnym produktom, ale len konceptom. Celkovo spoločnosť má pracovať s viac ako 30 konceptmi tohto zariadenia. V každom prípade tento koncept zariadenia minimálne poukazuje na to, akým smerom spoločnosť uvažuje.

TCL 10L, 10 Pro a 10 5G

Vyššie spomínaný koncept však nie je jediným zariadením, ktoré spoločnosť ukázala. TCL počas konferencie ukázala ďalšie 3 zariadenia, z ktorých najviac bezpochyby verejnosť zaujal model TCL 10 5G. Ako už asi tušíte, tak zariadenie podporuje 5G technológiu. Zariadenie by mal poháňať jeden z dvojice procesorov Qualcomm Snapdragon 765 alebo 765G. Zariadenia by sa malo ocitnúť v predaju v druhom štvrťroku tohto roka.

TCL 10 5G
Zdroj: TCL

Ďalej, spoločnosť ukázala zariadenia TCL 10 Pro a  TCL 10L, ktoré majú byť bližšie predstavené počas veľtrhu MWC 2020 v Barcelone. Výrobca na ďalšie informácie bol však skúpy. Prezradil už len to, že ku kvalite fotografií dopomôže technológia NTXVISION, pomocou ktorého má dochádzať k optimalizácii farieb v reálnom čase. Hlavným lákadlom týchto smartfónov má byť cena, ktorá nemá presiahnuť 500USD.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close