Pracovné ponuky
SpravodajstvoZariadenia

Spoločnosť Sharp ukazuje skladateľný smartfón v štýle „žiletky“ Motorola Razr

Spoločnosť Sharp, ktorá patrí medzi najväčších výrobcov displejov na svete ukázala v krátkom videu ich predstavu skladateľného smartfónu, ktorý sa nesie v štýle „žiletky“ Motorola Razr. Na video poukázal portál Techspot.com.

Skladateľný smartfón Sharp

Zatiaľ čo spoločnosti ako Huawei so zariadením Mate X a Samsung so zariadením Galaxy Fold majú predstavu, že skladateľné zariadenia sa majú skladať v horizontálnej rovine, tak spoločnosť Sharp to vidí opačne. Ich skladateľný smartfón sa skladá vo vertikálnej rovine.

Zariadenie nižšie, ktoré môžete vidieť vo videu, mnohým určite pripomenie „žiletku“ Motorola Razr, o ktorej sa hovorí, že by mohla už čoskoro zažiť svoje znovuzrodenie. Vráťme sa však k spoločnosti Sharp. Displej ich skladateľného zariadenia je veľký 6,18“. Samozrejmosťou je, že sa jedná o AMOLED panel s vysokým rozlíšením. Konkrétne 3040 x 1440 bodov.

Zariadenie vo videu vyššie na trh však nedorazí tak skoro. Spoločnosť totiž podľa reportu tvrdí, že sa jedná o nekomerčnú verziu zariadenia, ktorá je podrobovaná hĺbkovému testovaniu. Životnosť displeja podľa spoločnosti je 300,000 ohnutí, čo predstavuje zhruba o 100,000 otvorení a zavretí viac ako v prípade zariadenia Galaxy Fold.

Očakáva sa, že nástup skladateľných smartfónov bude relatívne pomalý. Do roku 2023 by skladateľné smartfóny mali pokrývať „len“ 5% trhu.

Zdroj: via Techspot.com, úvodný obrázok: OLED-Info (Youtube)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close