Pracovné ponuky
SpravodajstvoTECHNOLÓGIEZariadenia

Spoločnosť Samsung chce ovládnuť trh so skladacími displejmi. Klientmi by mohli byť Apple, Google, Oppo ale aj Huawei

Nedávno predstavené zariadenie Galaxy Fold od juhokórejského giganta Samsung je bez akýchkoľvek pochýb náznakom budúcnosti. Podobne je na tom aj konkurenčné zariadenie od spoločnosti Huawei – Mate X. Skladacie zariadenia sa v budúcich rokoch podľa všetkého stanú štandardným prenosným zariadením, ktoré má ambíciu nahradiť klasické pracovné duo – laptop a smartfón. Na uskutočnenie takejto technologickej „revolúcie“ je ale potrebné, aby sa do výroby zariadení pustili aj ostatní výrobcovia. Väčšina z nich si ale so špeciálnou technológiou sama neporadí. Výsledkom tohto technologického „deficitu“ bude podľa najnovších informácií to, že Samsung Display ovládne nie len trh s klasickými obrazovkami, ale aj trh so skladacími obrazovkami.

Poskytovanie vzoriek v plnom prúde

S takýmito správami došiel ako prvý portál ETNews, ktorý uvádza, že spoločnosť Samsung už poskytla vzorky skladacích obrazoviek spoločnostiam Apple a Google. Cieľom poskytnutia vzoriek je pomôcť výrobcom pri vývoji ich vlastných skladacích zariadení.

Samsung Display ako monopol

Odnož spoločnosti Samsung zameriavajúca sa na výrobu a vývoj displejov, Samsung Display, by sa týmto spôsobom mohla v budúcnosti ovládnuť trh so skladacími displejmi. Takmer všetci výrobcovia smartfónov sú už dnes závislí od juhokórejských displejov (LG a Samsung), ktoré sú naozaj tým najlepším, čo dnešný trh ponúka. V prípade skladacích displejov bude ale situácia ešte viac naklonená ku Samsungu, ktorý momentálne súperí iba so spoločnosťou Huawei. Podľa viacerých zdrojov ale Samsung komunikuje aj so spomínaným Huaweiom, ako aj spoločnosťou Oppo, pričom obe spoločnosti majú záujem o spoluprácu.

V budúcnosti sa očakáva veľký dopyt po skladacích zariadeniach

Ďalšie údaje z portálu ETNews naznačujú, že spoločnosť Samsung sa do výroby skladacích displejov pustila naozaj okamžite. Už v súčastnosti ide výrobným tempom 2,4 milióna skladacích panelov za rok, pričom sa počet vyrobených kusov môže zvýšiť až na 10 miliónov. Všetko bude záležať od dopytu, ktorý bude podľa všetkého rásť z roka na rok obrovským tempom.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (Produktová fotografia)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close