SpravodajstvoXiaomi

Spoločnosť Redmi oficiálne potvrdila vývoj smartfónu s vlajkovým procesorom Snapdragon 855

Spoločnosť Redmi, patriaca pod krídla veľkého čínskeho Xiaomi, plánuje v tomto roku predstaviť „ozajstný“ vlajkový smartfón, ktorý sa má popasovať s tými najsilnejšími na trhu. Generálny riaditeľ spoločnosti totižto potvrdil, že spoločnosť pracuje na smartfóne s tohtoročným vlajkovým procesorom Snapdragon 855 od spoločnosti Qualcomm, ktorý bude srdcom takmer každého vlajkového smartfónu s operačným systémom Android v tomto roku.

Cenovo dostupný vlajkonosič

Tak ako väčšina smartfónov od Redmi a Xiaomi, aj nový „premiant“ od Redmi príde s naozaj nízkou cenovkou (odhaduje sa zhruba 370 dolárov), no za to s obrovským výkonom pod kapotou. Aj túto informáciu potvrdil generálny riaditeľ spoločnosti, Lu Weibing, ktorý na čínskej sociálnej sieti Weibo uverejnil fotografiu zo zasadnutia, kde sa podľa popisu fotografie diskutovalo najmä o novom smartfóne Redmi Note 7 Pro a vlajkovom smartfóne s novým Snapdragonom 855.

Názov je zatiaľ neznámy

To, že nový Redmi Note 7 Pro nebude výkonnostným stropom značky Redmi, vieme už celkom dlho, no doposiaľ sme s istotou nedokázali povedať, či spoločnosť siahne aj po použití najvýkonnejšieho Snapdragonu na trhu. Názov nového vlajkonosiča je ale naďalej zahalený pod rúškom tajomstva a na ďalšie informácie si budeme musieť určite chvíľku počkať.

Zdroj: gizchina.com, úvodný obrázok (Produktová fotografia – Redmi Note 7)

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close