PC HRYZariadenia

Spoločnosť Philips predstavila prvý 4K HDR monitor s úrovňou svietivosti 1000 nitov. Hráči hier a filmový fanúšikovia sa môžu zblázniť

Spoločnosť Philips, ktorá je v našich končinách skôr známa vďaka televízorom priniesla v týchto dňoch na trh nový 43“ monitor, ktorý sa chváli 4K rozlíšením pri 60Hz. Čerešničkou na torte je, že podporuje technológiu HDR pričom sa chváli s možnosťou dosiahnutia maximálneho jasu 1000 nitov.

Philips (436M6VBPAB) 4K HDR je prvým svojho druhu

Philips tak priniesol na trh prvý televízor na svete, ktorý disponuje VESA DisplayHDR 1000 certifikáciou. Štandardné displeje ponúkajú certifikáciu vo väčšine prípadov „len“ VESA DisplayHDR 600 a DisplayHDR 400.

Philips sa ďalej snaží osloviť záujemcov o monitor aj extrémne nízkymi odozvami, ktoré ocenia hlavne hráči hier. Čas odozvy pri tomto displeji je 4ms. Tiež ďalej vo svojej správe píše, že displej využíva MVA panel, ktorý ponúka typický kontrast v pomere 4000:1 a v prípade dynamického kontrastu pomer 5000000:1. Z hľadiska zvuku monitor disponuje vstavaným 72 reproduktorom od DTS. Nechýba ani konketivita v podobe USB 3.0 portov, HDMI 2.0, USB Type – C a ďalších.

Monitor pritom ponúka aj viacero iných vychytávok. Napríklad Ambiglow technológiu, ktorá prináša úplne nový zážitok sledovania obrazu. Tá totiž prispôsobuje externé osvetlenie monitora v závislosti od toho čo na ňom akurát beží.

Zdroj: produktová fotografia

Spoločnosť Philips zatiaľ neuviedla kedy bude displej dostupný na trhu, zároveň sa nezmienila ani o cene, ale už teraz vieme povedať, že určite to nebude lacná záležitosť.

Zdroj: Philips

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close