NovinkyZariadenia

Spoločnosť NOA predstavila novým high-end smartfón N10 s lákavou cenou, ktorý je však takmer vernou kópiou iPhone X telefónu

Nuž, niekoľko dní dozadu sme vám priniesli report o tom, že spoločnosť Asus predstavila nový high-end smartfón, ktorý ako keby z oka vypadol populárnemu telefónu iPhone X. Na MWC 2018 sme sa dočkali ďalšieho „klonu“ tohto populárneho telefónu, tentokrát však v podaní spoločnosti NOA.

NOA N10 je novým high-end smartfónom, ktorý hľadal inšpiráciu u iPhone X telefónu

Dizajnéri spoločnosti NOA sa s prácou na vzhľade ich nového telefónu NOA N10 očividne moc nenarobili. Priniesli na trh telefón, ktorý inšpiráciu hľadal v smartfóne iPhone X.

Odhliadnuc od dizajnu telefónu však telefón je nabitý celkom lákavým hardwerom. Konkrétne srdce smartfónu tvorí procesor Mediatek Helio P23 s 8-jadrami, ktoré pracujú na frekvencii 2,3GHz. Sekunduje im 4GB RAM a 64GB úložného priestoru, ktorý je možné rozšíriť do veľkosti 128GB. Okrem toho telefón disponuje hneď tromi fotoaparátmi. Na prednej strane 6,18″ FHD+ panelu s pomerom strán 18:9 nájdeme 16MP šošovku spolu so senzorom s technológiou rozpoznávania tváre. Na zadnej strane nájdeme dvojicu fotoaparátov Sony IMX499 s rovnakým rozlíšením, pod ktorými nechýba populárny skener odtlačkov prstov. 3,5 jack by ste na telefóne však hľadali márne, výrobca sa ho rozhodol neimplementovať, na druhej strane nechýba USB Type – C konektor. Mimochodom, telefón disponuje batériou o kapacite 3600mAh a na trh by mal byť dodávaný s najnovším Androidom 8.0.

Najdôležitejším faktorom pre mnohých je však cena, ktorá je v tomto prípade nastavená na 369$, teda niečo okolo 300€.

Zdroj: Youtube (Myriam Joire)

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close