SpravodajstvoZariadenia

Spoločnosť Nintendo predstavilo novú hernú konzolu Switch, príde v marci a poznáme aj jej cenu!

Spoločnosť Nintendo, ktorá je skôr známa pre tie staršie ročníky, ale nestratíte sa určite ani medzi tými mladšími oznámil v týchto dňoch novú hernú konzolu – Nintendo Switch, ktorá má potenciál spraviť malú revolúciu v mobilnom hernom priemysle.

Nintendo Switch – revolúcia herného priemyslu?

Zariadene stavia na Nvdidia Tegra GPU a veľkom 6,2“ HD displeji, ktorý keď pripojíte cez dock k TV tak bude možné hrať hry na rozlíšení až do FULL HD. Zariadenie by malo ďalej podporovať aj možnosť pripojenia sa na internet prostredníctvom Wi-Fi (802.11 ac) s možnosť pripojenia až 8 rôznych zariadení k lokálnej sieti. Výrobca ďalej udáva minimálnu výdrž batérie 2,5 hodiny a maximálnu 6,5 hodín, v závislosti od toho akú hru budete hrať. Nechýba ani populárny USB Type – C port.

Zdroj: Nintendo

Ďalším zaujímavým prvkom tohto zariadenia sú dva ovládače, ktoré jednoducho môžete odpojiť zo zariadenia a využívať ich ako joystick. Vo všeobecnosti, ich ale využijete hlavne pri hraní hier na externej obrazovke alebo pri multiplayer móde proti vašim priateľom.

Prvý pohľad na Nintedo Switch

Mimochodom, cena samotného zariadenia (bez ovládačov) stojí 299 dolárov (USA), resp. 279 libier (UK) pre európsky trh.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close