ANDROIDNovinky

Spoločnosť na výrobu sexuálnych hračiek priznáva, že nahrávala používateľov pri ich používaní. Dôvodom bol „bug“

Na známej sieti Reddit jeden z používateľov poznamenal, že sexuálna hráčka pôvodom od hongkonskej spoločnosti Lovense Remote (rovnaký názov využíva aj aplikácia) nahráva a odosiela súbory počas jej využívania bez vedomia používateľov. Poukázal totiž  na nahrané audio súbory za posledný 6 minút využívania aplikácie nahraných vo folderi aplikácie.

Podľa oficiálnych vyhlásení bola chyba spôsobená bugom. Totiž používatelia aplikácia museli odkliknúť prístup k mikrofónu ak chceli využívať v rámci aplikácie chat. Čo čert nechcel, tak aplikácia omylom nahrávala aj zvuky mimo tohto chatu a odosielala dáta na severy spoločnosti. S druhým dychom spoločnosť dodala, že tieto dáta existovali len dočasne a posledný update túto chybu odstránil. Bug sa priamo dotýkal len Android používateľov.

Zdroj: vlastný

Mimochodom, toto nie je prvým fopá tejto spoločnosti. Začiatkom roka v aplikácii the Hush sa našla cesta ako bolo možné hacknúť aplikáciu cez Bluetooth a následne špehovať jej používateľov.

Zdroj: TheVerge

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close