Pracovné ponuky
HuaweiSpravodajstvo

Spoločnosť Huawei sa posúva dopredu. Pozrite sa, akými krokmi chce naplniť ich obchod AppGallery aplikáciami

Huawei v reakcii na petrvávajúce sankcie sprístupňuje Mobilné služby Huawei pre vývojárov. Chce tak pomôcť k naplneniu ich obchodu aplikáciami.

Hoci veľká väčšina z nás v  súčasnosti reálne nepocítila sankcie zo strany americkej vlády smerované ku značke Huawei, tak v skutočnosti sa jedná o relatívne veľký problém pre druhého najväčšieho výrobcu smartfónov na svete. Súčasné licencie totiž umožňujú spoločnosti aj naďalej využívať služby Google, ale len na existujúcich zariadeniach. Inými slovami, novo predstavené zariadenia nemôžu využívať služby Google. To bol aj jeden z dôvodov prečo spoločnosť odsúva uvedenie smartfónov Mate 30 a Mate 30 Pro na európskych trhoch, kde sú služby Google žiadanými.

Prečo sa Huawei musí posunúť ďalej?

Hoci dnes to vyzerá tak, že pre Huawei nie sú sankcie zo strany americkej vlády žiadnym problémom, tak si treba uvedomiť, že v  súčasností spoločnosť pri väčšine zariadení funguje v princípe ako doposiaľ, ale pred sebou bude mať už čoskoro sezónu „generačnej“ obmeny smartfónov. Inými slovami, sankcie sa dotknú hlavne budúcoročných zariadení. Pravdepodobne aj toto je jedným z hlavných dôvodov prečo sa Huawei rozhodol posunúť ďalej.

Mobilné služby Huawei (Huawei Mobile Services)

Portál Huaweicentral.com upozorňuje na novú stratégiu spoločnosti Huawei, ktorá dnes oficiálne rozšírila dostupnosť Huawei Mobile Services / Mobilných služieb Huawei o ďalšie služby (ďalej už ako HMS) pre vývojárov. Čo tento krok vlastne znamená?  HMS je skupina aplikácií a služieb spoločnosti Huawei pre ekosystém svojich zariadení. Inými slovami, spoločnosť Huawei týmto krokom sprístupnila vývojárom tretích strán možnosť prepojenia ich softwaru so službami Huawei. Vývojári tak budú môcť využívať otvorené služby HMS.

Huawei HMS
Zdroj: https://developer.huawei.com/consumer/en/service/hms/developer.html

„Komplexná sada otvorených funkcií mobilných služieb HUAWEI, ktorá pomáha vývojárom dosiahnuť efektívny rozvoj, rýchly rast a flexibilné speňaženie.“ takto opisuje spoločnosť HMS.

Podľa údajov spoločností Huawei spolu s  HMS ekosystémom a aplikáciami tretích strán obhospodaruje viac ako 570 miliónov používateľov naprieč celým svetom (pozn. redakcie: podľa dát spoločnosti Huawei je na svete registrovaných 1,01 milióna vývojárov). Spoločnosť zároveň s cieľom zatraktívniť publikovanie aplikácií vývojárov na platforme HMS zvýšila svoje investície na 1-miliardu dolárov v  rámci programu „Shining Star 2.0“. Cieľom programu je pokryť finančné prostriedky na rozvoj, rast a marketing. Prostredníctvom týchto krokov chce spoločnosť rozšíriť ich obchod Appgallery o  nové aplikácie a hry.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close