AppleSamsungSpravodajstvo

Spoločnosť FeganScott zažalovala v USA Samsung a Apple. Dôvodom má byť údajné nedodržanie povolených limitov rádiofrekvenčného žiarenia

FeganScott: Nové laboratórne výsledky akreditované FCC ukazujú, že rádiofrekvenčné úrovne vybraných smartfónov prekročili federálny limit.

V priebehu augusta portál Chicago Tribune zverejnil výsledky z testovania rádiofrekvenčného žiarenia rôznych zariadení, jednými z najväčších hriešnikov podľa portálu boli spoločnosti Samsung a Apple, ktoré so zariadeniami iPhone 7 a Samsung Galaxy S8 prekročili povolené limity.

Spoločnosť Apple sa k výsledkom testov vyjadrili slovami:

„Všetky modely iPhone, vrátane iPhone 7, sú plne certifikované FCC a vo všetkých ostatných krajinách, kde sa iPhone predáva. následnou validáciou všetkých modelov iPhone testovaných v správe Tribune sme potvrdili, že dodržiavame všetky platné … expozičné smernice a limity.“

Spoločnosť Samsung pre portál reagovala slovami:

„Zariadenia Samsung predávané v USA sú v súlade s predpismi FCC. Naše zariadenia sú testované podľa rovnakých skúšobných protokolov, aké sa používajú v priemysle.“

V súčasnosti, podľa aktuálnych znalostí, nie je známa, či vystavenie vysokofrekvenčnému žiareniu môže spôsobiť ľuďom problémy. Na vysokých úrovniach však môže spôsobiť zahratie tkaniva.

Samsung a Apple čelí žalobe

Portál Phonearena.com prišiel s reportom, v ktorom píše, že spoločnosti Samsung a Apple musia aktuálne čeliť žalobe podanej právnickou firmou FeganScott, ktorá požaduje, aby súd uložil odporcom povinnosť zaplatiť za lekárske monitorovanie a nešpecifikovanú výšku náhrady škody.

Spoločnosť podala žalobu po tom, ako právnická firma najala laboratórium akreditované FCC, ktoré potvrdilo, že vysokofrekvenčné (RF) žiarenie z populárnych telefónov Apple a Samsung (iPhone 8 a Galaxy S8) prekročili zákonné limity, keď sa tieto zariadenia používali podľa pokynov výrobcov.

Beth Fegan zo spoločnosti Fegan hovorí, že výrobcovia telefónov, ako sú Apple a Samsung, musia prevziať zodpovednosť za zavádzanie spotrebiteľov, pokiaľ ide o množstvo vysokofrekvenčného žiarenia, ktoré uvoľňujú ich telefóny, keď sú blízko ich pokožky.

„Smartfóny Apple a Samsung zmenili spôsob, akým žijeme. Dospelí, dospievajúci a deti sa prebudia, aby skontrolovali svoj e-mail alebo si zahrali hry a robili na svojich smartfónoch pracovné alebo školské cvičenia. Tieto zariadenia nosia celý deň vo vreckách a doslova s nimi aj zaspávaj. “ povedal Fegan, ktorý ďalej dodal: „Výrobcovia povedali spotrebiteľom, že je to bezpečné, a preto sme vedeli, že je dôležité testovať vystavenie vysokofrekvenčnému žiareniu a zistiť, či je to pravda. Nie je to pravda. prekročenie o 500 percent pri používaní telefónov spôsobom, ktorý nás podporujú spoločnosti Apple a Samsung. Spotrebitelia si zaslúžia poznať pravdu. “

FeganScott je celonárodná advokátska kancelária zameraná na pomoc spotrebiteľom. Partneri firmy úspešne získali späť 1 miliardu dolárov v mene spotrebiteľov a obetí na celoštátnej úrovni.

Ak by ste chceli vedieť, koľko rádiofrekvenčného žiarenia vyžaruje Váš telefón, tak navštívte stránku bfs.de a vyhľadajte si zariadenie priamo na webe úradu (pozn. redakcie: bfs je Nemecký federálny úrad pre ochranu pred radiáciou). Vo všeobecnosti platí, že väčšina krajín v Európe má povolenú hodnotu do 2.0W/Kg.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Apple FeganScott Samsung žaloba

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close