Spravodajstvo​​Xbox

Spoločnosť Dell ukázala zariadenie, ktoré v sebe spája výkon herného PC a prenosnosť Nintenda Switch

Herná divízia Dellu predstavila prototyp výkonného handheldu, ktorý ponúka výkon herného počítača a prenosnosť hernej konzoly ako je Nintendo.

Na veľtrhu CES 2020 predstavila spoločnosť Dell prostredníctvom ich hernej divízie nový prototyp prenosného zariadenia pod označením UFO. Vyzerá to tak, že toto zariadenie je snahou spoločnosti Dell vytvoriť handheld (pozn. redakcie: Handheld je lehké, malé a prenosné elektronické zariadenie s vlastným napájaním), ktorý by sa na rozdiel od ich konkurencie v podobe Nvidia Shield či Razer Edge nespoliehal na mobilnú architektúru ale naopak, obsahoval by výkonné desktopové komponenty.

Okrem spomínaného výkonu ponúka tento výtvor z dielne Dellu ďalšie obrovské lákadlo. Tým je prenosnosť, akou sa v súčasnej dobe môže pýšiť herná konzola od Nintenda. Vyzerá to tak, že u Nintenda sa pravdepodobne inšpirovali taktiež aj dizajnom, keďže podľa ukážok na CES umožňuje toto zariadenie nielen odpojenie ovládačov od obrazovky, ale taktiež aj pripojenie k iným obrazovkám prostredníctvom docku.

Na základe doterajších informácií je známe, že toto zariadenie ponúkne 8-pacový displej a taktiež aj plnohodnotný Windows 10. Ďalšie parametre spoločnosť Dell nekonkretizovala. Napriek tomu, že tento koncept vyzerá viac než lákavo, veľkou otázkou zostáva to, akú výdrž batérie toto zariadenie ponúkne. Pre porovnanie, Nintendo Switch ponúka výdrž od dvoch do šiestich hodín v handheld móde, pričom celé to závisí od grafickej náročnosti danej hry. Ďalšou veľkou otázkou je taktiež váha daného zariadenia. V takomto prípade bude zaujímavé sledovať, čo spoločnosť Dell vymyslí a ako sa s týmito problémami popasuje.

Nakoniec pre tých, ktorých toto zariadenie zaujalo a chceli by si ho kúpiť, tak máme zlú správu. Spoločnosť Dell v súčasnej dobe nešpecifikovala ani jeho cenu či dostupnosť. Je to pravdepodobne aj z toho dôvodu, že sa stále jedná o prototyp, ktorý sa nakoniec možno nedostane ani do predaja.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close