NovinkyTECH

Spoločnosť Apple potvrdila, že využíva verejné cloudové služby spoločnosti Google

A je to tu! Spoločnosť Apple nie celkom chcene potvrdila, že používa verejné cloudové služby od spoločnosti Google na ukladanie údajov pre svoje iCloud služby pre zákazníkov. Tieto informácie boli objavené redaktorom z CNBC v minulomesačnej verzii príručky zabezpečenia pre operačný systém iOS. Špekulácie o tom, že spoločnosť Apple využíva služby konkurentov na vytvorenie služieb pre vlastných zákazníkov, sa objavili ešte v roku 2016, no doteraz neboli nijako potvrdené, teda až dodnes.

Apple predtým využíval aj služby od Amazonu a Microsoftu

Svetový gigant Apple už využíval niekoľko konkurenčných cloudových služieb od viacerých spoločností. Dlhé roky využíval služby poskytované spoločnosťou Amazon, no dokonca aj Microsoft Azure. V bezpečnostnej príručke pre iOS z marca 2017 spoločnosť Apple stále uvádzala iba využívanie služieb Microsoft Azure, tým pádom sa Apple ku službám od Googlu opätovne od roku 2016 vrátil až tento rok, alebo služby od Googlu na jednu sezónu vyradil.

V novom vydaní bezpečnostnej príručky pre iOS sa píše: „Šifrované časti súboru sú uložené bez akýchkoľvek informácií o identifikácii používatelia pomocou úložiskových služieb tretích strán, ako napríklad S3 od Amazonu a Google Cloud Platform. „

Dátum štartu tejto spolupráce zatiaľ nie je známy

V bezpečnostnej príručke sa vôbec neuvádza, či spoločnosť Apple využíva cloudové služby Googlu na ukladanie klasických dát ako sú fotografie a videá, no zrejme ich využíva na ukladanie všetkých informácií, či už o používateľoch alebo ich uložené súbory. V zázname sa taktiež nenachádza ani čo i len presnejší dátum, kedy Apple začal využívať cloudové služby spoločnosti Google.

Ani jedna z vyššie spomenutých spoločností zatiaľ nevydala žiadne stanovisko. Na oficiálne správy od spoločnosti Apple si zrejme budeme musieť ešte chvíľu počkať.

Zdroj: TheVerge, úvodný obrázok (Apple)

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close