Zaujímavosti

Spoločnosť Amazon sa pripája do klubu velikánov. Jej hodnota včera prekročila hranicu 1 bilión dolárov

Do klubu velikánov môžeme najnovšie zaradiť už 2 svetové spoločnosti. Ku spoločnosti Apple sa najnovšie pridáva aj spoločnosť Amazon, ktorej hodnota počas včerajška presiahla úroveň 1 bilión amerických dolárov. Hodnota akcií Amazonu sa v skorších populudnajších hodinách vyšplhala na historické maximum 2,050.27 dolárov za akciu. Pochopiteľne, trhová hodnota Amazonu po pár hodinách mierne upadla, no stále sa udržiava blízko pomyselného biliónového míľnika.

Extrémny nárast hodnoty za posledný rok

Spoločnosť Amazon bola dlhoročným adeptom na prekonanie biliónovej hranice. V posledných rokoch ale nevykazovala taký nárast svojej hodnoty, ako analytici očakávali. Ešte začiatkom tohto roka sa hodnota Amazonu vyšplhala na úroveň 580 miliárd dolárov, čo podľa analytikov nebolo „dosť“. Hodnota Amazonu ale za necelý rok rekordne stúpla. Čím to teda bolo a čo stojí za rýchlym nárastom hodnoty akcií spoločnosti?

Teória je jednoduchá. Zamerajme sa viac na zisky

Podľa CNN stojí za nárastom hodnoty Amazonu čiastočná zmena finančnej politiky spoločnosti. Amazon sa ešte pred niekoľkými mesiacmi zameriaval na výskum, vývoj svojich produktov a služieb, no taktiež na veľké akvizície, ktoré stáli spoločnosť nemalé peniaze. Nová politika sa ale zameriava na vyladenie ziskov spoločnosti, ktoré spoločnosť vykazuje prostredníctvom predaja svojich cloudových služieb Amazon Web Services. Veľký podiel na zvýšených ziskoch má určite aj predaj reklamy a väčšie výnosy z predplatných služieb ako Amazon Prime.

Lepšia budúcnosť pre Amazon

Amazon je spoločnosťou, ktorú takýto úspech určite nakopne ešte viac dopredu. Zameranie sa na väčšie zisky určite neznamená, že sa spoločnosť vykašľala na ostatné výskumné a akvizičné odvetvia, ktoré môžu prísť s novými vynálezmi a technológiami. Práve naopak. Väčšia trhová hodnota priláka ďalších investorov, čo prinesie ďalšie peniaze pre spoločnosť. Tie budú s najväčšou pravdepodobnosťou opäť investované, no tentokrát do samotných produktov a služieb Amazonu.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (Youtube – LauMuriel)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy
Close
Close