Pracovné ponuky
SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Spoločnosť 3M prináša prémiovú technológiu z OLED displejov aj do smartfónov strednej triedy

Nová technológia sa volá 3M ™ Near Infrared Transmission System

V posledných mesiacoch sme mohli čítať viacero správ, ktoré hovorili o prinesení technológie skenera odtlačkov prstov aj do smartfónov s LCD displejmi. V spojitosti s touto technológiou sa najviac spomínala spoločnosť Xiaomi, ktorá ešte v marci hlásila, že dosiahla v tejto oblasti veľký úspech. Lu Weibing (generálny riaditeľ Redmi) prezradil, že sa im podarilo dosiahnuť vysokú úspešnosť odomykania vďaka infračervenému žiareniu cez vysoko priepustný filmový materiál. Okrem iného sa spomínalo, že by táto technológia mohla byť už čoskoro uvedená na trh.

Snímače odtlačkov prstov v LCD displejoch by mohli byť čoskoro realitou

Najnovšie plátky médií zapĺňa spoločnosť 3M, ktorá hovorí, že sa im rovnako podarilo priniesť vyššie popisovanú technológiu do LCD displejov. Spoločnosť túto technológiu volá 3M ™ Near Infrared Transmission System (NITS). Okrem iného ju posúva aj na novú úroveň.

„3M NITS využíva pokročilé, mikro-tenké 3M optické filmové displeje, ktoré umožňujú umiestniť optické snímače odtlačkov prstov za LCD obrazovku…“ píše spoločnosť na svojich stránkach.

snimac odtlackov prstov v LCD displeji_3M technologia
Zdroj: 3M

Spoločnosť ďalej hovorí, že ich technológia umožňuje umiestniť snímač odtlačkov prstov pod plochu celého displeja. Ich technológia zároveň môže byť využívaná vo všetkých zariadeniach s LCD displejmi. Teda v tabletoch, prenosných počítačoch, a podobne.

„Tento systém je možné použiť v tabletoch, prenosných počítačoch a iných zariadeniach LCD, aby priniesol biometrickú bezpečnosť aj na celú obrazovku. Predstavte si, že zabudnete svoje alfanumerické heslo a spoliehate sa iba na snímanie odtlačkov prstov alebo skenovanie očí, aby ste sa prihlásili do svojej banky, svojej práce a ďalších aplikácií, ktoré by mali byť prístupné iba vám.“

Spoločnosť zároveň dodáva, že cena ich technológie je iba zlomkovou ceny technológie, ktorá je využívaná v OLED paneloch. Doteraz sme túto technológiu nemohli využívať v iných paneloch ako sú OLED. Dôvodom je hrúbka samotného skla. LCD displeje sú totiž hrubšie, a tak cez ne dopadá menej svetla na snímač. Inými slovami, v dôsledku hrúbky displeja sú súčasne skenery odtlačkov prstov pod displejom v LCD paneloch málo účinné.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
3M 3M ™ Near Infrared Transmission System LCD NITS Snímač odtlačkov prstov pod displejom

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close