Pracovné ponuky
RecenzieSpravodajstvo

Špeciálne objektívy, ktorými okoreníte „nudné“ fotografie | RECENZIA

Nemálo z vás určite siahlo pri kúpe mobilu na model s kvalitnejším fotoaparátom z rôznych dôvodov, či kvôli výletom alebo amatérskemu fotografovaniu. Ja som si svoj smartfón kupoval hlavne kvôli fotkám a dlhšiu dobu dozadu som si k nemu dokúpil aj príslušenstvo za pár €, ktoré môj pôžitok z fotografovania umocnilo, a ktoré by som vám rád v tomto príspevku predstavil a tým vás aj možno inšpiroval ku kúpe.

Je dosť pravdepodobné, že už ste o objektívoch na mobil počuli, kedže sa nejedná o novinku. Ja už si ani presne nepamätám ako som vôbec na také niečo na internete narazil, no musel som si ich objednať, pretože mi nedalo nevyužiť potenciál môjho mobilného fotoaparátu.

Na trhu sú dostupné 4 druhy a to: 180° fish eye, makro+wide,telephoto 2x zoom a 220° fish eye (posledný spomínaný nevlastním). Existuje ešte aj „štipcová verzia“,kde je objektív doslova na štipci a celé sa to pripne na mobil.
Aplikácia súčiastky je veľmi jednoduchá.
Na objektív mobilu (vnútorný priemer naliepacieho krúžku je 9mm) sa prilepí magnetický krúžok a následne na neho sa pripnú samotné objektívy, ktoré majú takisto magnetický krúžok a všetko pevne drží (samozrejme pri naliepaní ho treba vycentrovať aby objektív nezacláňal čočke fotoaparátu).

Kúpil som si set, ktorý obsahoval Macro+wide a fish eye, telephoto 2x zoom som kupoval len tento týždeň, avšak dá sa kúpiť celý set naraz.
 

Mojím najobľúbenejším a najviac používaným objektívčekom je macro.
 
Pre porovnanie originál + Macro+wide(fotka je o niečo širšia, ale s jemne zaoblenými hranami.)
 
Fish eye.

Najnovší prírastok ktorý som dokupoval zvlášť, telephoto 2x zoom(výsledná fotka je vďaka objektívu 2x priblížená fyzicky.)

Chcel by som upozorniť, že pri fotografovaní treba veľa trpezlivosti, kreativity a urobiť dokonalú snímku vám nezaručí ani objektív. Preto aj fotky v tomto článku sú len ilustračné, ale samozrejme vytvorené mnou a niesú to žiadne veldiela :).

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Close
Close