Pracovné ponuky
SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

SpaceX vynieslo na obežnú dráhu Zeme ďalších 58 satelitov. Pozrite si video

Nad našimi hlavami lieta už viac ako 500 satelitov spoločnosti SpaceX

Spoločnosť SpaceX v posledných týždňoch zapĺňa plátky viacerých médií. Dôvodom je výbuch prototypu vesmírnej lode Starhship SN4 počas jej kontrolovaného testovania, úspešný let  vesmírnej lode Crew Dragon, ktorá dopravila na ISS dvoch amerických astronautov, a najnovšie sa do centra pozornosti dostáva v dôsledku úspešnéhol vynesenie 58 satelitov na orbit. Na tému upozorňuje portál cnet.com.

Ďalších 58 satelitov

Raketa spoločnosti SpaceX, Falcon 9, v priebehu včerajšieho dňa vyniesla na obežnú dráhu zeme ďalších 58 satelitov z floridského vesmírneho centra. Okrem samotných satelitov boli na obežnú dráhu vynesené aj 3 špeciálne satelity SkySats 16-21, ktoré slúžia na pozorovanie Zeme. Ide o satelity, ktoré sú vlastnené spoločnosťou Planet Labs, ktorá spracováva obrazové záznamy našej planéty vo vysokom rozlíšení.

Celkovo na nočnej oblohe tak môžeme vidieť už viac ako 500 satelitov Starlink. Jedným z hlavných cieľov týchto satelitov je poskytnúť vysokorýchlostný prístup k internetu aj v tých najodľahlejších častiach Zeme.

Vo videu nižšie okrem iného môžete vidieť aj pristátie rakety Falcon 9 na špeciálne upravenej lodi v Atlantickom oceáne.

Do pozornosti by sme Vám zároveň chceli dať aplikáciu See A Satellite Tonight, ktorá Vám prezradí čas, kedy satelity budú letieť nad Vašimi hlavami. Ide vcelku o zaujímavé divadlo, ktoré sa odohráva na nočnej oblohe každý deň.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close